Pasaulinė gynybos bendrovė „NBC Security“ pradeda veiklą Kaune

Globaliai veikianti bendrovė „NBC Security Inc.“, teikianti su gynyba susijusias paslaugas, paskelbė apie sprendimą pradėti veiklą Lietuvoje kaip UAB „Baltic Defense Industries“. Bendrovė įsteigė naują biurą Kaune, o ateityje planuoja atidaryti gamyklą, kurioje bus gaminami produktai gynybos ir teisėsaugos institucijoms visame pasaulyje.

„NBC Security“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Virdžinijos mieste Greit Folse, savo patronuojamąsias įmones yra įsteigusi Europos ir Rytų Europos šalyse. Ji teikia paslaugas JAV, Artimųjų Rytų, Centrinės ir Rytų Europos, Afrikos klientams kariuomenės, teisėsaugos ir gynybos agentūroms.

Paskelbdamas „NBC Security“ sprendimą, Nacer Benzekri atskleidė, kad Lietuva susidomėjo, kai pirmą kartą čia apsilankė 2004 metais.

„Lietuvai prisijungus prie Europos Sąjungos pradėjau stebėti įspūdingą šalies veiklą ir raidą pasaulio ekonomikoje, – aiškina N. Benzekri. – Kvietimas 2018 m. balandį atvykti į JAV ir Baltijos šalių viršūnių susitikimą, susipažinimas su gynybos ir diplomatijos atstovais iš Lietuvos vėl sužadino mano norą dar kartą apsilankyti šioje šalyje. Kai 2018 m. lapkritį dalyvavome karinių technologijų renginyje, galutinai apsisprendžiau investuoti Lietuvoje.“

Nacer Benzekri kaip pagrindines tokio sprendimo priežastis nurodo verslui palankią aplinką, visapusę vyriausybinių organizacijų pagalbą ir bendradarbiavimą su jomis.

„Sparti technologijų pažanga, nepastovus geopolitinis klimatas ir didėjančios investicijos į gynybos pajėgumus verčia mus ieškoti naujų bendradarbiavimo būdų. Kuriant gynybos technologijas labai svarbus viešojo sektoriaus, privačių įmonių, technologinių tyrimų institutų ir investuotojų bendradarbiavimas. Labai smagu, kad NBC biuro atidarymas Lietuvoje įvyko mūsų bendromis pastangomis“, – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas „NBC Security“ žingsnį vertina kaip lietuvių inžinierių kompetencijos ir glaudaus verslo bei aukštojo mokslo įstaigų bendradarbiavimo pripažinimą. Be to, tai liudija apie stiprėjančią šalies kaip regioninio gamybos centro reputaciją.

„Ypač svarbu investuotojų pasitikėjimas ir tikėjimas, o „NBC Security“ sprendimas vykdyti gamybą gynybos srityje signalizuoja, kad Lietuva turi potencialo vystyti šią nišinę gynybos pramonės industriją“, – teigia M. Katinas.

JAV ambasada Vilniuje džiaugiasi, kad vis daugiau JAV bendrovių Lietuvą laiko puikia vieta veiklai vykdyti.

„NBC Security“ sprendimas įkurti savo padalinį Lietuvoje rodo, kad mūsų šalis sieja stiprūs saitai, kurie vis tvirtėja. Tai geras pavyzdys, kokios inovatyvios JAV bendrovės domisi Lietuva jai modernizuojant įstatymus, didinant skaidrumą ir taikant verslui palankias mokesčių iniciatyvas“, – pareiškė JAV ambasados atstovas.

„Versli Lietuva“ direktorė Daina Kleponė teigia, kad greitai besikeičiant saugumo situacijai būtina užtikrinti, kad ginkluotosios pajėgos būtų šiuolaikiškos ir novatoriškos. „Tai gali būti daroma ne tik įsigyjant naujos įrangos, bet ir skatinant nacionalines pažangiųjų technologijų įmones atsigręžti į naujas gynybos technologijas. Kadangi Lietuva nedidelė šalis, savaime suprantama, kad veiksmingiausiai tai galima padaryti bendradarbiaujant su kitomis susijusiomis valstybėmis“, – sako ji.

Apsispręsti investuoti Lietuvoje „NBC Security“ padėjo ir Lietuvos inžinerijos specialistai, ir glaudus bendradarbiavimas su Kauno technologijos universitetu (KTU), ne paskutinėje vietoje ir galimybė įdarbinti kitus kvalifikuotus darbuotojus. Nacer Benzekri giria profesionalų, etišką ir atvirą požiūrį, kurį pastebėjo Lietuvoje.

„Pastaruoju metu Europoje intensyvėja veiksmai, nukreipti į saugos ir gynybos technologijų plėtrą bei mokslo ir verslo sanglaudą šioje srityje. Tokios tendencijos pasiekia ir Lietuvą, ir Kauną. Džiugu, kad mūsų Universiteto talentai imasi lyderystės, ieškodami naujų veiklos galimybių aukščiau minėtose srityse. Tikimės, kad ir šiuo konkrečiu bendradarbiavimo atveju jų indėlį vainikuos puikūs įvairiapusiai rezultatai, pasiekti drauge su įmone „Baltic Defense Industries“, – teigia Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka.

„Didėjant gynybos pramonės svarbai ir Kaune daugėjant įvairių su ja susijusių iniciatyvų, matome, kaip mieste kuriasi naujas sektorius. Mūsų kaip miesto ir kaip šalies atsakomybė užtikrinti palankias sąlygas, kad šis sektorius galėtų toliau plėstis“, – sako Tadas Stankevičius, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas.

„NBC Security“ per ateinančius trejus metus Lietuvoje planuoja įdarbinti iki 30 žmonių, o plečiantis produktų apimčiai galimai bus priimta ir daugiau darbuotojų. Labiausiai bendrovė ieško mechanikos, elektros inžinerijos, kibernetikos, aviacijos ir aeronautikos, dirbtinio intelekto, karybos ir gynybos technologijų specialistų. „NBC Security“ baigia suderinti bendradarbiavimo sutartį su KTU, pagal kurią kartu atliks mokslinius tyrimus ir vykdys plėtrą. Taip pat bendrovė planuoja nuolat priimti universitetų studentus atlikti praktiką.

Daugybę metų „NBC Security“ su NATO narėmis ir koalicijos partnerėmis dalyvavo saugumo bendradarbiavimo ir pajėgumų stiprinimo renginiuose, finansuojamuose Virdžinijos ekonominės plėtros partnerystės. 2018 m. balandį Naceris Benzekris atvyko į Lietuvos ir Virdžinijos verslo susitikimą, kuris buvo rengiamas prieš pat JAV ir Baltijos šalių viršūnių susitikimą Vašingtone. Matydamas dideles Lietuvos galimybes, N. Benzekris ėmė artimai bendradarbiauti su Virdžinijos ekonominės plėtros partnerystės gynybos programos vadove Theodora von Hohenstaufen Noll, kad pasiruoštų karinių technologijų renginiui „Baltic Miltech Summit“ 2018 m. lapkritį. „Bendrovei „NBC Security“ ateiti į Lietuvą prireikė daugybės žmonių iš visų prieš tai paminėtų organizacijų, taip pat Nacerio Benzekrio vizijos ir susitelkimo, – teigia T. von Hohenstaufen Noll. – Mus džiugina to reikšmė visoms susijusioms šalims.“

„Džiaugiamės pažanga, kurios siekia Naceris Benzekris pasitelkdamas Virdžinijos ekonominės plėtros partnerystės tarptautinės prekybos išteklius. Tiek „NBC Security“ dalyvavimas pasaulinėje gynybos programoje, tiek Virdžinijos paviljono pristatymas karinių technologijų renginyje 2018 metais padėjo pamatus jo sėkmei šioje valstybėje“, – teigia Edas Laughlinas, Virdžinijos ekonominės plėtros partnerystės pasaulinės gynybos programos vadovas, atsakingas už tarptautinę prekybą.

Artimiausiu metu „NBC Security“ planuoja pastatyti savo būstinę, kad visi skyriai būtų po vienu stogu: „Planuoju taikyti į šeimą orientuotą požiūrį, pasiūlydamas pelno dalijimosi ir gerovės programas, pavyzdžiui, darbovietėje esantį sporto klubą ir vaikų priežiūros centrą darbuotojų vaikams. Toks požiūris užtikrins, kad darbuotojai bus ramūs ir labiau įsitrauks į bendrą įmonės veiklą. Be to, „Baltic Defense Industries“ dalyvaus socialinėse ir bendruomenės programose, bendradarbiaudama su Kauno miesto savivaldybe ir Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu“, – atskleidė Nacer Benzekri.

Apie bendrovę

„NBC Security“ įkūrėjas Naceris Benzekris yra gerbiamas tarptautinio saugumo ir gynybos specialistas, turintis daugiau nei 20 metų patirties saugumo ir gynybos technologijų, inžinerijos, statybos srityse, taip pat konsultuojant teisėsaugos ir valstybines agentūras, gynybos bendroves tiek vietos, tiek pasauliniu mastu.

2000 m. N. Benzekris kartu su kolega Masačusetso valstijos mieste Freiminghame įkūrė „BBC Systems Inc.“, kuri 2003 m. įsigijusi kitą bendrovę buvo pavadinta „Intelligent Detection Systems Inc.“, ir teikė visas susijusias saugos sistemų integracijos paslaugas. 2009 m. jis įkūrė „NBC Security“ – visas su gynyba susijusias paslaugas teikiančią bendrovę, veikiančią visame pasaulyje. Įsigydama mažesnes įmones ir taip plėsdamasi, nuolat prisitaikydama prie specialių klientų poreikių ir pramonės pokyčių, bendrovė ir toliau klesti saugos ir gynybos rinkose visame pasaulyje.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content