Visoje šalyje brangstant atliekų išvežimui, kauniečiams pokyčiai bus vieni mažiausių

Kaune, kaip ir visoje Lietuvoje, kitąmet keisis užmokesčio už atliekų tvarkymą skaičiavimas. Vykdant bendrą valstybinę atliekų tvarkymo politiką, dauguma šiukšlių bus rūšiuojamos perdirbimui ir deginamos, o likusi dalis – transportuojama į sąvartyną, tačiau paslaugų įkainiams šalyje ženklai augant, tai atitinkamai palies ir vartotojus.

Kadangi visoje Lietuvoje gerokai padidintas taršos mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose (nuo 5 iki 27,51 Eur už toną), o šiukšlių deginimas Kauno regione irgi brangsta (nuo 28 iki 35 eurų už toną), atitinkamai nuo kovo 1 d. keisis ir gyventojų mokesčiai už atliekų tvarkymą.

„Nuo kitų metų visoje šalyje padidės taršos mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose, kuriuo siekiama paskatinti gyventojus daugiau rūšiuoti. Taip pat įtakos turi ir kylanti atliekų deginimo kaina bei augantys jų kiekiai. Dėl to kauniečiams, kaip ir visos Lietuvos gyventojams, atliekų tvarkymas taip pat kainuos šiek tiek daugiau. Savo ruožtu nuolat atidžiai vertiname ir prižiūrime Kaune atliekas tvarkančių įmonių veiklos efektyvumą bei kaštus, todėl kauniečiams kaina padidės labai nežymiai“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Pasak jo, perskaičiuojant mokesčių dydžius, siekta, kad artėjantys pokyčiai kauniečiams, gyvenantiems daugiabučiuose ar privačiuose namuose, būtų kuo mažiau juntami. Tikimasi, kad privatiems vartotojams atliekų išvežimo kainos skirtumas Kauno mieste bus bemaž mažiausias visoje šalyje – apie 16 proc.

Vadovaujantis Europos sąjungos ir Lietuvos atliekų tvarkymo politiką reglamentuojančiais teisės aktais, visų pirma, privaloma stengtis mažinti išmetamų atliekų kiekį, antru etapu esamos atliekos privalo būti perdirbamos, vėliau panaudojamos energijai gauti (deginamos) ir tik likusi dalis vežama į sąvartyną.

Skatinant ekologiją bei didesnį atliekų perdirbimą, visoje šalyje padidintas taršos mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose. Taip žmonės skatinami daugiau atliekų rūšiuoti.

Drauge su visos Lietuvos gyventojais pokyčiai palies ir kauniečius. Nuo kitų metų kovo 1-osios atliekų tvarkymas dėl padidėjusio taršos mokesčio ir atliekų deginimo kainos, daugiabučių ar privačių namų gyventojams pabrangs vidutiniškai mažiau nei 1 Eur. Pavyzdžiui, 50 kv. m. buto gyventojai iki šiol už atliekų išvežimą mokėjo 4,75 Eur, o nuo kovo 1 d. ši kaina sieks į 5,51 Eur.

Tiesa, gyventojų bendrijos turi kelis pasirinkimo variantus. Kaip ir iki šiol, galima pasirašyti atliekų tvarkymo sutartis, kuriose numatoma, kiek atliekų bus metama į mišrių atliekų konteinerius ir kas kiek laiko jos bus išvežamos. Atitinkamai, kuo daugiau atliekų pasirenkama išrūšiuoti į specialiai tam skirtus konteinerius, tuo mažiau išmetama mišrių šiukšlių. Taigi, sumažinę mišrių atliekų kiekį, gyventojai už atliekų tvarkymą mokės mažiau.

Šiuo metu didžiausius kiekius nerūšiuotų ir netvarkingai laikomų atliekų sugeneruoja įvairaus profilio įmonės, todėl, siekiant paskatinti jas būti labiau socialiai atsakingomis ir kuo daugiau atliekų rūšiuoti, mokestis už nerūšiuotų atliekų išvežimą joms brangs perpus.

Tiesa, juridiniams asmenims mokestis už atliekų išvežimą priklauso nuo jų kiekio, todėl mažiau šiukšlių sugeneruojančias įmones pasikeitimai palies nežymiai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content