Kauno vicemeras M. Jurgutis tapo Baltijos miestų sąjungos prezidentu

Kaune pirmą kartą vyko daugiau kaip pustrečio šimto aukšto lygio politikų, miestų tarnautojų, įvairių sričių ekspertų ir jaunimo atstovų sutraukusi 15-oji Baltijos miestų sąjungos (Union of the Baltic Cities – UBC) generalinė konferencija. Ji Kaunui tapo ypatinga – generalinės asamblėjos metu naujuoju UBC prezidentu išrinktas Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

„Ačiū, kad būdamas šioje organizacijoje galėjau mokytis. Darysiu viską, kad šį iššūkį, šią kelionę įveikčiau geriausiai kaip tik galiu. Tikiu, kad mes su komanda įnešime naujų vėjų ir išlaikysime puikias tradicijas. Neįsivaizduoju darbo vienas, esu komandos žmogus, todėl džiaugiuosi, kad visus šiuos iššūkius galėsiu priimti su puikia komanda“, – kalbėjo M. Jurgutis.

Kauno vicemeras organizacijai vadovaus ateinančius dvejus metus. Iki šiol jis buvo organizacijos viceprezidentu. Kauno atstovo tapimas Baltijos miestus vienijančios organizacijos vadovu patvirtina Kauno svarbą ir įdirbį regione.

UBC konferencija Kaune vyko tris dienas. Pirmą kartą Kaune organizuoto renginio tema – „Įtraukaus ir į gyventoją orientuoto miesto kūrimas“. UBC konferencijos posėdžiuose, seminaruose ir generalinėje asamblėjoje aukšto rango pranešėjai aptarė minėtas temas, aktualias ir turinčias tiesioginės įtakos Baltijos jūros regionui.

Tarp pranešėjų dalyvavo Suomijos vietos valdžios ir nuosavybės valdymo ministrė Sirpa Paatero ir Baltijos jūros valstybių tarybos sekretoriato generalinio direktoriaus pavaduotojas Bernd Hemingway.

 

1991 m. Gdanske įkurta Baltijos miestų sąjunga (UBC) yra pirmaujantis Baltijos jūros regiono miestų tinklas, kurį sudaro apie 100 narių iš Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos ir Švedijos. UBC suvienijo bendrą sąjungos miestų narių potencialą, siekdama daryti pažangą ir įgyvendinti tvarius, išmanius bei saugius miestų sprendimus, o taip pat gerinti gyvenimo kokybę ir skatinti miestus, kaip varomąsias priemones, augti sumaniai, tvariai, ekologiškai ir tausojant išteklius.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content