Baltijos jūros regiono lyderiai renkasi Kaune

Daugiau kaip pustrečio šimto aukšto lygio politikų, miestų tarnautojų, įvairių sričių ekspertų ir jaunimo atstovų šią savaitę renkasi į 15-ąją Baltijos miestų sąjungos (Union of the Baltic Cities – UBC) generalinę konferenciją. Spalio 15-18 dienomis pirmą kartą Kaune organizuojamo renginio tema – „Įtraukaus ir į gyventoją orientuoto miesto kūrimas“.

Vienas pagrindinių šių dienų iššūkių miestų savivaldai – visuomenės pasitikėjimo stoka. Ar tai nulemia valdžios darbo kokybė, ar vis labiau didėjantys miestiečių lūkesčiai? Būtent žmonių pasitikėjimo ugdymas yra pagrindinis tikslas siekiant užtikrinti ekonomikos augimą bei socialinį susitelkimą. Čia ypač svarbus miestų vaidmuo atkuriant visuomenės pasitikėjimą demokratinėmis organizacijomis bei vertybėmis. Tai esminės įžvalgos bei gairės artėjančios konferencijos diskusijai.

„Kaune vyksianti UBC generalinė konferencija tai atviras forumas, kurio metu bus aptariami pastarieji iššūkiai. Norime orientuotis į klausimus, kaip paskatinti miestiečius įsitraukti ir dalyvauti. Kaip įtraukti jaunimą, kad jie imtų jaustis atsakingi už savo ateitį“, – kalbėjo UBC prezidentas Per Bødker Andersen.

UBC generalinės konferencijos dalyviai sieks atskleisti įtraukaus miesto viziją, paremtą dialogu tarp gyventojų ir sprendimų priėmėjų, siūlant sudalyvauti interaktyviame ir kūrybiškame forume, kuriame galės būti plėtojamos idėjos, o mainais už tai aktyviai įtraukiami dalyviai.

Diskusijų metu bus aptariamos tokios temos, kaip urbanizacija, skaitmeninimas bei regioninis ir Europos bendradarbiavimas. Vienas iš posėdžių bus skirtas kultūrai kaip miesto plėtros varomajai jėgai. Kaunas konferencijoje pristatys projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

„Šiųmetė UBC konferencija mūsų mieste – neeilinis įvykis ir solidus pripažinimas Kaunui, jog esame svarbūs šios tarptautinės organizacijos nariai. Be to, šįkart pasirinkta tema neabejotinai svarbi kiekvienam augančiam miestui ir Kaunas – taip pat ne išimtis. Tai bus puiki proga pasidalinti įžvalgomis bei patirtimis su kitais Baltijos jūros regiono miestais“, – sakė UBC viceprezidentas, Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

UBC konferencijos posėdžiuose, seminaruose ir generalinėje asamblėjoje kalbėsiantys aukšto rango pranešėjai aptars minėtas temas, aktualias ir turinčias tiesioginės įtakos Baltijos jūros regionui. Tarp pranešėjų dalyvaus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Suomijos vietos valdžios ir nuosavybės valdymo ministrė Sirpa Paatero ir Baltijos jūros valstybių tarybos sekretoriato generalinio direktoriaus pavaduotojas Bernd Hemingway.

 

Pagrindiniai plenariniai posėdžiai temomis „Įtraukūs miestai“ ir „Kultūra kaip miestų plėtros varomoji jėga“ bus transliuojami tiesiogiai internetu www.bit.ly/ubc-youtube. Transliacijos bus rodomos spalio 16 d., trečiadienį, 13.30–15.00 val. ir 15.30–17.00 val. Be to, tądien 9.30–12.00 val. taip pat numatyta tiesiogiai transliuoti seminarą „STEAM – mokslo ir technologijų kelias kiekvienam vaikui ir paaugliui / Darbo grupė, dirbanti su jaunimo užimtumu ir gerove“. Transliacijų įrašus taip pat bus galima peržiūrėti „YouTube“ kanale „Union of the Baltic Cities (UBC)“.

 

Daugiau informacijos:

UBC sekretoriatas: www.ubc.net

15-osios UBC generalinės konferencijos svetainė: http://ubc.kaunas.lt/

UBC veiklą galite stebėti socialiniuose tinkluose:

„Twitter“: www.twitter.com/UBC_BSR

„Facebook“: www.facebook.com/UnionoftheBalticCities/

„LinkedIn“: Union of the Baltic Cities (UBC)

„YouTube“ – konferencijos tiesioginės transliacijos ir vaizdo įrašai: www.bit.ly/ubc-youtube

„Instagram“: ubc_bsr, #UBC_BSR

 

1991 m. Gdanske įkurta Baltijos miestų sąjunga (UBC) yra pirmaujantis Baltijos jūros regiono miestų tinklas, kurį sudaro apie 100 narių iš Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos ir Švedijos. UBC suvienijo bendrą sąjungos miestų narių potencialą, siekdama daryti pažangą ir įgyvendinti tvarius, išmanius bei saugius miestų sprendimus, o taip pat gerinti gyvenimo kokybę ir skatinti miestus, kaip varomąsias priemones, augti sumaniai, tvariai, ekologiškai ir tausojant išteklius.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content