Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Kauno mokyklų ir gimnazijų abiturientai brandos egzaminuose pademonstravo išskirtinę „sportinę formą“. Skaičiuojant atskirų dalykų rezultatus, iš viso 409 darbai įvertinti šimtukais. Tai daugiau kaip penktadalis aukščiausių įvertinimų visos šalies mastu. Iš viso šimtukus gavo 296 kauniečiai.

Daugiau kaip pusė šimtukų – iš anglų kalbos egzamino (235). Toliau rikiuojasi informacinės technologijos (52), matematika (51) bei lietuvių kalba ir literatūra (22). Maksimaliu balų skaičiumi taip pat įvertinti biologijos (13 šimtukų), chemijos (12), rusų kalbos (6), fizikos ir geografijos (po 5) bei istorijos (3) kauniečių laikyti brandos egzaminai.

Net penki Kauno abiturientai pelnė po 5 šimtukus. Tokių išskirtinių pasiekimų visoje Lietuvoje šiemet buvo vos devyni.

Du kauniečiai gavo po 4 šimtukus, o 21 mokyklą baigę dvyliktokai surinko po 3 šimtukus, dar 45 abiturientų „sąskaitose“ – po 2 šimtabalius įvertinimus.

„Tokie aukšti rezultatai džiugina ir skatina išlaikyti tą įgytą pagreitį švietimo srityje, o tuo pačiu nubrėžia gan aiškias gaires, kur reikėtų pasitempti ir skirti daugiau dėmesio. Kaunas ir toliau laikosi principo, kad ugdymo procesai miesto mokyklose turi būti ne vien rezultatyvūs, bet ir šiuolaikiški, turiningi bei patrauklūs.

Džiaugiamės „šimtukininkų“ pasiekimais ir vertiname jų pastangas, tačiau turime pripažinti, kad neretai ne vien skaičiai atestatuose parodo tikrąjį jaunų žmonių potencialą. Todėl išties verta stengtis, kad jaunieji talentai Kaune turėtų visapusiškas galimybes atsiskleisti bei augti įvairiose srityse“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Visiems šimtukus gavusiems Kauno abiturientams bei juos parengusiems mokytojams įteikti mero padėkos raštai, o 3 ir daugiau šimtukų pelniusiems – atminimo dovanos – parkeriai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content