Kaune sutrikus vandens tiekimui miestas kauniečiams turi svarbų prašymą

Dėl Lietuvą užgulusių ekstremalių karščių ekstremaliai išaugo vandens suvartojimą, kuris lėmė kai kuriose Kauno vietose užfiksuotus vandens tiekimo sutrikimus. Su jais šiomis dienomis susiduria iki 1 tūkst. kauniečių. Vyraujant stichiškiems orams visų kauniečių prašoma nelaistyti vejų nuo 18 iki 23 val.

„Tik sužinoję apie vandens tiekimo sutrikimus, sušaukėme skubų pasitarimą su bendrovės „Kauno vandenys“ vadovais, kurie pristatė artimiausių veiksmų planą. Įmonė privalo padaryti viską, kad vandens tiekimas visiems kauniečiams būtų atstatytas kaip įmanoma greičiau“, – pabrėžė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Pasak laikinai bendrovės „Kauno vandenys“ direktoriaus pareigas einančio Ramūno Šulskaus, visi miesto gręžiniai ir siurblinės dirba pilnu pajėgumu. Vandens tiekimo problemos fiksuojamos vakarinėje miesto dalyje, daugiausiai Aleksote ir Vilijampolėje. Tuo tarpu rytinėje miesto dalyje esančiuose gręžiniuose, iš kurių išgaunama didžioji dalis miestui tiekimo vandens, dar yra nemažai rezervų.

Šiuo metu bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai ieško sprendimų, kaip iš rytinės miesto dalies didesnius vandens kiekius „permesti“ į vakarinę pusę. Tai turėtų padėti išspręsti problemą.

Kol vyrauja karščiai, pristabdyti vamzdynų rekonstrukcijos darbai Tunelio gatvėje ir Karaliaus Mindaugo prospekte. Be to, po užbaigtų rekonstrukcijos darbų bus užpildytas vandens rezervuaras, esantis Aukštaičių gatvėje, iš kurio į mikrorajonus papildomai bus tiekiamas vanduo.

„Kauniečius, kurie visiškai neturi vandens, mūsų įmonės specialistai aprūpins į plastikines talpas įpilto geriamojo vandens atsargomis. Miestiečiai, susiduriantys su vandens tiekimo problemomis, kviečiami skambinti į kauniečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“ nemokamu telefonu 8 800 20 000“, – sakė R. Šulskus.

Vyraujant stichiškai karštiems orams kauniečių prašoma nelaistyti vejų bent jau vakarais nuo 18 iki 23 val.

„Jeigu matote, jog taip elgiasi kaimynas, įspėkite jį. Nuo 18 iki 23 val. mieste ženkliai išauga vandens vartojimas, o tai prisideda prie vandens tiekimo problemų. Tikimės kauniečių supratingumo ir solidarumo tvyrant rekordiniam karščiui“, – pabrėžė R. Šulskus.

,,Kauno vandenų“ Centrinės dispečerinės duomenimis, kai kuriose vietovėse vandens suvartojimas šoktelėjo nuo vidutinio 140 kub. m iki 340 kub. m per valandą. Viso Kauno mieste yra 123 gręžiniai. Šiuo metu visi jie veikia pilnu pajėgumu.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content