Italo kelionė motoroleriu po Europą: pažinimo bei geresnio gyvenimo siekis

Italas Andrea Fucile iškeitė darbą ofise į artimesnę širdžiai veiklą, keliones, ir sako nepasiilgstantis komforto ar laiku mokamo atlyginimo, nes keliaudamas jaučia, kad kiekviena diena yra dovana. Su motoroleriu, pavadintu „Laisvė“, jis šiuo metu važiuoja aplink Europą, siekia rekordo, neigia stereotipus, o vakar svečiavosi ir Kaune.

Susikūrė svajonių darbo vietą

Žurnalistu vietinėje spaudoje dirbęs Andrea niekada nemėgo užsisėdėti vienoje vietoje „norėjosi pažinti daugiau vietų, žmonių, tad keliavau“, – sako Andrea. Vis dažnesniu žurnalisto rašymo objektu tapo jo paties kelionės ir pamažu jis iškeistė darbą į keliautojo gyvenimo būdą. Dabar Andrea jau yra dviejų knygų autorius. Pirmojoje knygoje „Klajojantis valkata“ (it. Girovaga(bo)ndo) atskleidžiami nuotykiai patirti lankant net 58 šalis 4-iuose žemynuose, kurios metu bastūnas važiavo dviračiu, traukiniu, autostopu. Kelionių italas neidealizuoja ir pripažįsta, kad praleisti kasdien po 8-9 valandas 6 dienas per savaitę kelyje nėra lengva užduotis, bet jam tai „maloni ir nepakeičiama dovana“.

Kelionė pakeitė išankstinius nuostatas

Po šios kelionės grįžęs į gimtąją Italijos Kalabrijos regioną Andrea sako supratęs, kad dažnai mes važiuojame į tolimus ir egzotiškus kraštus, pamiršdami aplankyti gražiausias vietas nuo namų nutolusias tik per kelias dešimtis kilometrų. Tai paskatino jį leistis į kelionę motoroleriu aplink Italiją. Paklaustas, kodėl pasirinko šią transporto priemonę, Andrea atsako tiesiai „nesu didelis motorolerių fanas, bet tai geriau nei važiuoti dviračiu, nuo kurio greit pavargsti. Greitesnės transporto priemonės nenoriu, tada pralėkčiau pro aplinką nespėdamas jos pamatyti. 40-50 km/val. greitis, kuriuo važiuoju, man leidžia „sugerti“ vaizdus, patirtis, kultūras, atsiveriančias kelionės metu. Be to, galiu sustoti kur panorėjęs ir pasistatyti savo Vespą, kad ir miške, jei tik to norisi pasižvalgyti.“ Po šios kelionės gimė antroji knyga „Kelionė po Italiją Vespa“ (it. 50 PK. Giro d’Italia in Vespa), kurioje su humoru bei atvirumu nugulė keliautojo įspūdžiai.

Nors dideliu džiaugsmu laiko galimybę pamatyti gamtos grožį, visgi laiko tam daug neturi. Italas nepavaldus stereotipui apie vėluojančius pietiečius ir stengiasi visur atvažiuoti laiku „mano kelionė planuojama mėnesius prieš, tad žinau, kur manęs jau laukiama po kelių savaičių. Negaliu nuvilti šių žmonių ir nepasirodyti laiku.“ Andrea džiaugiasi, kad paskelbus apie kelionės planus, žmonės pagiria, pasisiūlo keliauti kartu ar priimti į svečius. Visgi, pirmenybę jis teikia keliauti solo: taip lengviau planuotis kelionę, o ir derintis prie kitų poreikių nereikia „kiekvienas esame skirtingas, pavyzdžiui, mano brolis negalėtų miegoti pas svetimus žmones, o man tai nėra nejauku. Sunku rasti žmogų, kuris keliautų taip kaip tu“ – sako pašnekovas.

Kaunas keliautoją nustebino kultūra ir grožiu

Nevėluodamas bei stengdamasis sužinoti kuo daugiau apie lietuvių kultūrą Andrea vakar aplankė ir Kauną, į kurį keliautoją atvedė noras pamatyti būsimąją kultūros sostinę, žalumos kupiną miestą bei čia gyvenantį tautietį Fabrizio Mazzela. Kaunas – vienas iš jo dabartinės 18 000 km kelionės motoroleriu aplink Europą taškų. Gegužės 10 d. pradėjęs nuotykį Andrea jau aplankė Albaniją, Bulgariją, Rumuniją, vėliau patraukė į Ukrainą, Lenkiją, o iš čia pasuko į Baltijos šalis. Jis sako galvojęs, kad žmonės šioje Europos dalyje bus užsisklendę, bet patirtis įrodė, kad vietiniai yra svetingi ir šilti. „Man nuolat pypsi tolimųjų reisų vairuotojai, net policininkai sustabdo ir prašo nusifotografuoti kartu.“ Nors planavo miegoti palapinėje, keliautojui dar neteko ja pasinaudoti, vis atsiranda žmonių kviečiančių pasisvečiuoti. Tam, kad geriau pažintų lankomas vietas, Andrea šios kelionės metu sau leidžia naujoje šalyje sustoti bei pabūti net keliams dienas. Su savo sekėjais socialiniuose tinkuose keliautojas pasidalins išmoktais lietuviškais žodžiais, gerais atsiliepimais apie pirmą kartą paragautus šaltibarščius bei cepelinius, kuriuos apibūdina kaip be galo sotų ir skanų patiekalą.

Nežada sustoti

Jo tolimesnius įspūdžius lankant Skandinavijos šalis, Olandiją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, bei kitas valstybes grįžimą į Italiją rugpjūčio 15 dieną bus galima stebėti ne tik socialiniuose tinkluose. Andrea skrupulingai pasižymi visas patirtis, kurias aprašys savo trečioje knygoje. Jo planuose jau numatytas ir būsimos knygos pristatymo turas.

Paklaustas apie ateities planus šarmingasis italas sako, kad gyvenimas yra per daug nenuspėjamas, kad būtų galima tvirtai atsakyti, bet jo noras yra tęsti keliones bei dalintis išgyvenimais su žmonėmis.  „Galbūt vieną dieną pavyks net savo laidą televizijoje turėti“, – svajonę išduoda Andrea. Keliautojas pasižada sugrįžti į Kauną 2022 metais, miestui tapus kultūros epicentru Europoje.

Nuotraukos autorius Rokas Tenys.

Andrea kelionę galima sekti čia: https://www.facebook.com/ScrittoreDiLibriDiViaggi/

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content