Kauno rotušė nusidažys raudonai: tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas

Norint atkreipti visuomenės dėmesį bei siekiant apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ir kraujagyslių ligų, sulėtinti širdies nepakankamumo progresavimą jau sergantiems, kasmet gegužės mėnesio pirmąją savaitę Europoje minima Širdies nepakankamumo savaitė. Šiemet Kaune ją inicijuoja LSMU Kauno Klinikos, Lietuvos širdies asociacija, Kauno krašto kardiologų draugija ir Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija.

Kaunas šiemet vėl prisijungia prie didžiųjų Europos miestų ir Europos bei Lietuvos kardiologų drauge minėdamas Pasaulinę širdies nepakankamumo savaitę. Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgimą – širdies nepakankamumą, Kauno miesto savivaldybė raudona – širdies spalva – apšvies vieną gražiausių miesto pastatų – Kauno rotušę. Instaliacija veiks kasdien tamsiuoju paros metu iki gegužės 12 dienos.

Gegužės 8-osios vakarą 20 val. Rotušės aikštėje vyks specialiai šiai iniciatyvai skirtas renginys. Jame dalyvaus LSMU choras, Širdies nepakankamumo dienų organizatoriai, gydytojai, studentai. Taip pat kviečiami visi besidomintys.

Širdies nepakankamumas – opi sveikatos problema. Tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti krauju ir tinkamai jo išstumti. Statistika liudija negailestingus skaičius: pusė susirgusiųjų po diagnozės nustatymo miršta per pirmuosius penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis žmonių.

Vien Europos Sąjungoje ši liga diagnozuota apie 15 mln. žmonių, pasaulyje – daugiau nei 26 milijonams. Lietuvoje šia liga serga per 100 tūkst. žmonių.

„Širdies nepakankamumu sergantis pacientas turi daug gyvenimo kokybę ribojančių simptomų: dūsta, negali atlikti savo įprastos veiklos, tinkamai išsimiegoti, tinsta, turi vartoti daug vaistų, reguliariai lankytis pas gydytoją, dažnai tenka gydytis ligoninėse dėl širdies nepakankamumo paūmėjimų“, – pasakoja Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė, kardiologė doc. dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė.

Taip pat labai svarbu lėtinių kardiovaskulinių ligų pirminė ir antrinė profilaktika, o jau susirgus – adekvatus, savalaikis gydymas yra labai svarbus gydytojų, visuomenės ir valstybės tikslas.

Širdies nepakankamumas – liga visam gyvenimui. Pacientus, sergančius šia liga, vargina net ir po nedidelio fizinio krūvio ar ramybės būsenoje atsirandantis dusulys, greitas nuovargis ir silpnumas, naktinis sausas kosulys, kojų tinimai, apetito sumažėjimas. Todėl svarbu laiku pažinti šią ligą, išmokti atpažinti simptomus, ar išmokti suprasti, jog jie sustiprėjo, kad laiku būtų galima pradėti ar koreguoti gydymą.

Labai skatintinos pacientų iniciatyvos, jų asociacijos veikla, skatinanti pažinti ligą ir su ja susigyventi. Todėl pacientai kviečiami burtis, dalintis informacija, kviesti sveikatos priežiūros specialistus į susitikimus tam, kad taptų lengviau gyventi susidūrus su širdies nepakankamumu. Apie pacientų organizacijos veiklą daugiau galima sužinoti internetiniame puslapyje sirdiesnepakankamumas.lt.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content