Kaunas kviečia į pikniką tarp sakurų

Aitvarų festivalis, vaikų šventė koinobori, meninė Kauno moksleivių programa ir Kyumeikan mokyklos auklėtinių Kendo pasirodymas. Tokiomis rytietiškomis atrakcijomis kauniečiai ketvirtadienį 14 val. kviečiami į popietę tarp sakurų Nemuno saloje.

Pernai rugsėjį Sugiharos savaitės metu Kaunui padovanotos pusšimtis sakurų sėkmingai prigijo ir netrukus džiugins visus savo kerinčiu žydėjimu Nemuno saloje, netoli „Žalgirio“ arenos.

Prisimenant šį simbolinį Japonijos ir Lietuvos draugystės įamžinimą, kauniečiai kviečiami į pikniką bręstančioje sakurų alėjoje. Miesto vadovai įsitikinę, kad ilgainiui šioje erdvėje atsiras ir daugiau japoniškų vyšnaičių. Juolab kad nemažai jų netoliese jau žydi krante prie Nemuno.

Mažieji pikniko dalyviai šventėje kels ir gainios aitvarus. Čia pat susitiks ir neformalioje aplinkoje apie stiprėjančią Kauno partnerystę su Japonijos miestais kalbėsis meras Visvaldas Matijošaitis ir savo viešnagę Kaune tądien jau patvirtinęs Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki.

Tekančios Saulės šalies kultūrinę programą renginyje pristatys šokėjai, skambės rytų šalių muzika, svečius japoniškai sveikins Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos mokinių japonų kalbos klubo nariai. Kyumeikan mokyklos auklėtiniai surengs Kendo pasirodymą.

Organizatoriai numatę šventės dalyviams priminti ir vieną iš senųjų Japonijos tradicijų – koinobori, kuomet aukštai kabinamos vadinamosios vėjo kojinės, savo išmarginimu primenančios ryškiaspalvius karpius. Tikima, kad šie vėjo plaikstomi ir iš pirmo žvilgsnio aitvarus primenantys kūriniai neša sėkmę gyvenime.

Piknikas prasidės ketvirtadienį (gegužės 2 d.) 14 val. ant kalvelės, pievoje priešais „Žalgirio“ areną.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content