Kaunas pagerbė istorinės asmenybės – filosofo Emanuelio Levino – atminimą

Iš Kauno kilęs žymus filosofas Emanuelis Levinas laikomas vienu reikšmingiausių XX a. prancūzų mąstytojų, padaręs didžiulę įtaką šiuolaikinėms etikos teorijoms. Jo vardu Kaune pavadinta gatvė ir skveras, o netrukus istorinės asmenybės atminimas taps dar labiau matomas – jį garsins Kaune kuriamas Emanuelio Levino centras.

Šią savaitę Kaune surengta tarptautinė konferencija „Emanuelis Levinas: gyvenimas ir kūryba“.

Konferencijoje dalyvavo filosofo sūnus, garsus prancūzų pianistas ir kompozitorius Michaelis Levinas, pranešimą skaitė jo žmona, Sorbonos universiteto profesorė Danielle Cohen-Levinas, taip pat Vilniaus universiteto docentė dr. Aušra Pažėraitė bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Emanuelio Levino centro direktorius dr. Viktoras Bachmetjevas.

„Emanuelis Levinas, kurio gyvenimą ir kūrybą šiandien aptariame, be abejonės, yra vienas iškiliausių Kauno sūnų, kurio darbai ir idėjos dar nėra iki galo suvokti. Minėdami ilgą žydiškąją Kauno istoriją, jos svarbą, privalome atminti ir jos tragišką pabaigą. Tai ypatingai svarbu kalbant apie Emanuelio Levino likimą. Jo tėvai, jo broliai žuvo čia, Kaune, ir tai mūsų pareiga nuolat atminti šį nusikaltimą žmogiškumui“, – sveikindamas konferencijos dalyvius kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Prancūzijos ambasadorė J. E. ponia Claire Lignieres-Counathe savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad Prancūzija labai palaiko ir skirs finansinę paramą LSMU kuriamam Lietuvos žydų kilmės Emanuelio Levino tyrimų centrui.

M. Levinas išreiškė viltį, kad išmokę skaudžias istorijos pamokas, kursime geresnę ateitį vieningoje Europoje išlaikydami ir suprasdami jo tėvo Emanuelio Levino filosofines idėjas.

Prof. Cohen-Levinas savo pranešime akcentavo pagrindines Levino etikos idėjas ir aptarė jų svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Dr. Pažėraitė pristatė Lietuvos archyvuose išlikusią medžiagą apie Levino ir jo šeimos gyvenimo Kaune tarpsnį. Dr. Bachmetjevas kalbėjo apie prancūziškos kultūros ir Prancūzijos svarbą Levino kūryboje.

LSMU Emanuelio Levino centras įsikurs Putvinskio gatvėje esančiame pastate, kuriame tarpukariu veikė Prancūzijos diplomatinė atstovybė. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu 2018 m. šis pastatas skirtas LSMU Emanuelio Levino centrui.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content