Patvirtintame Kauno biudžete – 7 milijonai mokytojų algų didinimui

Kauno miesto taryba antradienį patvirtino 2019 metų biudžetą, sieksiantį 327,15 mln. eurų. Pagrindinis dėmesys koncentruojamas į didžiuosius miesto projektus bei algų didinimą švietimo, kultūros, sporto ir socialiniams darbuotojams biudžetinėse įstaigose.

Augantiems atlyginimams per šiuos metus iš viso numatyta skirti papildomus 12 milijonų eurų. Iš jų 7 mln. – mokytojų darbo užmokesčiui kelti. Be to, ypatingą dėmesį bei nemažą dalį miesto lėšų numatyta skirti stambiausiems miesto projektams.

Šiemet Kaunas pradės naujos ledo arenos statybas, Nemuno salos ir kitų miesto parkų rekonstrukciją, Ąžuolyno atnaujinimo darbus ir sporto halės rekonstrukciją. Be to, per šiuos metus bus užbaigta Laisvės alėjos rekonstrukcija ir gerokai pasistūmės S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos. Jau vasaros pabaigoje miestą pasieks 85 nauji „Solaris“ markės troleibusai, taip pat per šiuos metus bus baigtas 100 naujų hibridinių autobusų pirkimas.

Didžioji dalis (46 proc.) viso biudžeto – 148,9 mln. eurų – numatyta švietimui. Miesto infrastruktūrai ir tvarkymui – 55,6 mln. eurų, kultūrai ir sportui – 42,5 mln. eurų, o socialinei apsaugai – beveik 34 mln. eurų. Dar 4 ir 3 mln. eurų suplanuota atitinkamai aplinkos apsaugai ir sveikatos apsaugai. Likusios biudžeto lėšos bus skirtos kitoms išlaidoms.

Pagal šių metų prognozes Kaunas planuoja į miesto biudžetą surinkti apie 162,1 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Tai yra 2,3 mln. eurų daugiau nei pernai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content