Kaune skamba vienintelis išmanusis radijas Lietuvoje, kurio grojaraštį kuria miestiečiai

Šventiniu laikotarpiu Rotušės aikštėje šalia pagrindinės Kalėdų eglės nuo gruodžio pradžios groja Kauno Kalėdų radijas. Norimas išgirsti dainas renkasi patys kauniečiai. Kad realizuotų tokią idėją, Kauno savivaldybė ir Kultūros centras pasitelkė miesto naujienų portalą, kuris pasiūlė sprendimus ir ėmėsi  sumanymą įgyvendinti.

„Lietuvoje veikia keletas fontanų, kur galima užsisakyti mėgstamą dainą, tačiau Kaune, kalėdiniame miestelyje įgyvendinta idėja leidžia kiekvienam tai padaryti nemokamai, taip prisidedant prie šventinės nuotaikos kūrimo. Nors prie pagrindinės miesto Kalėdų eglutės šventiška muzika skamba kiekvieno kalėdinio laikotarpio metu, šiemet kauniečiai gali patys rinktis muzikinius kūrinius pagal savo pageidavimus ir šitaip pradžiuginti artimuosius ar draugus. Nes tikras Kalėdas Kaune kuriame visi drauge“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

Iš viso Kauno Kalėdų radijo grojaraštyje yra apie tūkstantis puikiai žinomų lietuviškų ir užsienietiškų atsitiktine tvarka skambančių dainų. Užsakyti savo pageidaujamą kūrinį visai paprasta – tereikia adresu kaledos.kasvyksta.lt iš pateikto kelių šimtų dainų sąrašo pasirinkti vieną, ties ja paspausti varnelę ir patvirtinti užsakymą. Kuo daugiau tokių pačių užsakymų panašiu metu pateikiama, tuo greičiau daina pasigirs Rotušės aikštėje.

Per pirmąsias dvi savaites po Kalėdų eglutės įžiebimo kauniečiai savo mėgstamų kūrinių pageidavo daugiau kaip 2 tūkst. kartų.

„Sudarinėjant sąrašą daugiausia simpatijų sulaukė Egidijaus Sipavičiaus „Krenta sniegas“. Tai, ko gero, bus Kauno eglutės lietuviškas hitas. Kadangi gyvename krepšinio sostinėje, pridėjome Arinos „Kad būtų „Žalgiris“, o taip pat skamba ir Ievos Zasimauskaitės naujai adaptuota Eurovizijos konkurse atlikta daina. Smagu, kad turime kauniečių atlikėjų, kurie ne tik kuria kokybišką muziką, bet ir atstovauja Lietuvai pasaulyje“, – kalbėjo vienas Kauno Kalėdų radijo sumanytojų Vaidas Pilkauskas.

Tiesa, paleidus kalėdinį radiją paaiškėjo, kad tarp penkių populiariausių dainų nepateko nė viena lietuviška, nors kauniečiai mielai renkasi ir E. Sipavičiaus, I. Valinskienės, O. Vyšniausko, grupių „Antis“ bei „Hiperbolė“ šventinius kūrinius.

Pirmoje vietoje tarp labiausiai pageidaujamų dainų – pusantro šimto sykių užsakyta legendinė Frank Sinatra „Let it snow!“, 1945 metais parašyta kompozitoriaus Jule Styne. Nedaug atsilieka anglų dueto Wham! 1984-aisiais sudainuota „Last Christmas“, kurią sukūrė George Michael. Trečioje vietoje – švedų kolektyvo ABBA 1980 m. išleista daina „Happy New Year“. Ketvirta rikiuojasi legendinė 1971-ųjų John Lennon daina „So this is Christmas“, dar kitaip žinoma kaip „Happy Xmas (War Is Over)“, atliekama amerikiečių roko grupės „Acceptance“. Populiariausiųjų penketuką baigia Chris Rea su šventiškai nuteikiančiu hitu „Driving home for Christmas“.

Rotušės aikštėje radijo stotis groja kasdien nuo 10 iki 22 val. Kiekvieną valandą grojami daugiausia pageidavimų realiu laiku sulaukiantys kūriniai. Kauniečiai ir miesto svečiai, norintys kuo greičiau išgirsti norimą dainą, turėtų ją užsakyti kartu su draugais iš skirtingų mobiliųjų įrenginių tuo pat metu. Šitaip daina „įgaus daugiau svorio“ ir įgaus pirmumą, kad nuskambėtų greičiau.

Kauno Kalėdų radijas kauniečiams transliuos iki Trijų karalių šventės, sausio 6-osios. Radijo stotis šventiniame miestelyje išjungiama naktį ir renginių aikštėje metu. Be to, ji nuolat transliuojama ir internete.

Pagrindiniai Kalėdų radijo partneriai – Kauno miesto savivaldybė ir šventiniu laikotarpiu Rotušės aikštėje įvairias veiklas bei renginius organizuojantis Kauno kultūros centras, taip pat prieglobstį interaktyvios radijo stoties įrenginiams Kauno rotušėje suteikęs Kauno miesto muziejus.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content