Kas nuveikta tvarkant Kauno kapines 2018 metais?

Šią savaitę dešimtys tūkstančių kauniečių lankys artimųjų kapus. Daugelyje vietų gyventojai ir miesto svečiai pastebės nemažai pokyčių: sutvarkyta aplinka, atnaujinti takai, įrengti kolumbariumai. Vis dėlto tai dar ne viskas, ką miestas yra suplanavęs, todėl intensyvūs darbai tęsis dar porą metų.

Petrašiūnų kapinėse aptverta nauja papildoma teritorija, įrengti asfaltuoti takai. Čia taip pat padaugėjo kolumbariumų – pastatyti 9 betoninės sienelės segmentai su 145 nišomis urnoms bei 12 metalinių kolumbariumų stovų, kuriuose tilps 60 urnų. Dar 32 metaliniai kolumbariumai su 160 vietų urnoms įrengta Seniavos kapinėse.

Kauno savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ duomenimis, nuo 2015 metų kremavimo paslaugų poreikis išaugo keletą kartų.

„Šiai dienai daugiau kaip pusė palaikų kremuojami.  Dalis gyventojų urnas deda į kapavietes, kiti renkasi kolumbariumus. Sulaukiame prašymų ir net reikalavimų didinti kolumbariumų skaičių. Tą nuosekliai ir darome“, – pasakojo savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ vadovas Ričardas Čėsna.

Romainių kapinėse, kaip ir pernai, tęsiamas kapinių takų asfaltavimas, pradėta ruoštis kolumbariumų statybai. Kapinėse įrengta drenažo sistema, kuri surinks besikaupiantį vandenį. Taip pat pastatyti nauji kapinių vartai bei tvora prie administracinio pastato juosianti automobilių stovėjimo aikštelę.

„Takų asfaltavimą visose Kauno kapinėse visiškai užbaigsime per keletą ateinančių metų. Esame išsikėlę dar vieną tikslą – netolimoje ateityje visose kapinėse atnaujinti vandentiekio sistemas, atnaujinti didžiųjų miesto kapinių tvorų fasadus“, – būsimus darbus vardijo R. Čėsna.

Tuo metu Vainatrakio kapinėse parengti 2 nauji kvartalai palaikams laidoti, įrengti takai, aptverta teritorija.

„Šįmet susidūrėme su problema, kuomet po liūčių į kapines iš gretimų laukų pradėjo plūsti vanduo. Išsprendėme tai iškasę didelį vandens surinkimo baseiną“, – teigė R. Čėsna.

Panemunės kapinėse pastatyti nauji ir saugūs laiptai, išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, o į kapines nuo šiol įvažiuojama pro naujus vartus. Veršvų kapinėse automobilius kauniečiai jau stato išasfaltuotoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Aleksoto kapinės šiemet išvalytos nuo šiukšlių ir brūzgynų, aptvertos nauja tvora.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content