Kaunas siūlo alternatyvą: vietoj slampinėjimo gatvėmis – visiems atvira jaunimo erdvė

Rugsėjį Kaune atidaryta 14-29 metų jaunuoliams skirta neformali laisvalaikio erdvė jau skaičiuoja pirmuosius veiklos rezultatus. Per mėnesį į šiuolaikiškai įrengtas patalpas Žemuosiuose Šančiuose užsuko beveik pusantro šimto lankytojų. Daugiau kaip trečdalis jų susidomėjo edukaciniais užsiėmimais, o kiti čia tiesiog leidžia laisvalaikį.

„Labai daug vaikų ir jaunų žmonių po pamokų popietes bei vakarus leidžia nieko neveikdami. Norime parodyti, kad yra kur kas įdomesnių, turiningų užsiėmimų ir smagesnis laisvalaikis nei tiesiog buvimas gatvėje. Parengėme tikrai daug ir įvairių veiklų, o jų pasirinkimą toliau plečiame reaguodami į jaunuolių poreikius, tiesiogiai tardamiesi su jais. Tiems, kam mokslai ar pramogos rūpi mažiau, teikiame konsultacijas, padedame darbo paieškose“, – pasakojo Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

Pašnekovas pabrėžė, kad naujosiose erdvėse vietos bei užsiėmimų randa visi apsilankiusieji. Jau per pirmąjį mėnesį lankytojų srautai čia pasiskirstė daugmaž perpus, mat čia durys atviros ne tik Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro auklėtiniams, bet ir visiems tokio amžiaus kauniečiams.

Dalis jų čia laiką leidžia pasyviai, žiūrėdami savo pasirinktus filmus, klausydamiesi muzikos, žaisdami kompiuterinius ar stalo žaidimus, bendraudami tarpusavyje ar tiesiog naršydami internete. Kiti, dalyvaudami specialiai parengtų akademijų programose, gali išmokti anglų, vokiečių ar rusų kalbų, lankyti breiko, kapueiros ar linijinių šokių užsiėmimus, pilateso treniruotes. Greta šių vyksta ir viešojo kalbėjimo, finansinio raštingumo bei verslumo, grafinio dizaino, kompiuterinio projektavimo „AutoCAD“ aplinkoje, fotografijos bei kitokie mokymai. Taip pat rengiamos gitaros, pianino, dailės pamokos.

„Vienas pagrindinių tikslų bei iššūkių šiai dienai – tobulinti veiklą ir prisiderinti prie narių poreikių, kad ši erdvė jiems išties būtų įdomi, patraukli. Pradinėje projekto stadijoje daug dėmesio skiriame viešinimui, kad žinia apie mus sklistų kuo plačiau – komunikuojame tiek dalindami skrajutes ir dalyvaudami jaunimo renginiuose, tiek ir feisbuko paskyroje „Atvira jaunimo erdvė Kaune“. Lygiai taip svarbu, kad lankytojams būtų jauku, tad čia davėme laisvę pasireikšti jiems patiems duodami aerozolinių dažų flakonėliu ir leisdami grafičiais apipavidalinti patalpų sienas“, – pasakojo žinomas psichologas T. Lagūnavičius.

Siekdami lavinti ir skatinti verslumą bei pratinti lankytojus prie vidaus taisyklių, atviros jaunimo erdvės koordinatoriai inicijavo projektą „Taupyk“, kuomet visa tuščia tara nuo vaisvandenių bus kaupiama ir priduodama į taromatus. Taip skatinama palaikyti švarą patalpose, o už gautas lėšas planuojama organizuoti vaisių vakarėlius.

„Ši erdvė yra tai, ko Kaune ilgą laiką trūko. Pagaliau jauni žmonės gali gauti tai, ko nori jie patys, o ne ką perša kiti. Džiugina ir tai, kad šio darbo ėmėsi tikri profesionalai, turintys patirties darbe su jaunimu. Tikiu, kad ilgainiui tai nebebus unikalus reiškinys ir tokių vietų mieste tik daugės“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Atvira jaunimo erdvė dirba kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 valandos, tačiau jos veikla neapsiriboja vien tik įstaigos buveine adresu Sandėlių g. 7. Neseniai surengta mobilaus darbo su jaunimu savaitė. Jos metu darbuotojai vyko į butus, kuriuose gyvena reorganizuotų Kauno vaikų globos namų auklėtiniai. Jie irgi pakviesti apsilankyti atviroje erdvėje ar prisijungti prie vykstančių akademijų užsiėmimų. Taip pat pristatytos kitos Kaune veikiančios jaunimo organizacijos, jų rengiami projektai ir turiningo bei įdomaus laisvalaikio galimybės.

„Ketvirtąją veiklos savaitę laikome nedideliu tarpiniu finišu, todėl ją vainikavome simboliniu įvertinimu. Išrinkome aktyviausią ir labiausiai savo pagalba išsiskyrusį erdvė narį, kurį apdovanojome marškinėliais su mūsų erdvės simbolika. Sieksime ir toliau išlaikyti tą pagreitį, nes akivaizdu, kad tokios erdvės jaunimui tikrai trūko“, – optimizmo neslėpė T. Lagūnavičius.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content