Trims geriausiems Kauno mokytojams – solidžios premijos

Kaunas vis dar gyvena Tarptautinės mokytojų dienos nuotaikomis. Antradienį miesto taryba apdovanojo tris pedagogus už jų pasiaukojamą darbą, unikalias mokymo metodikas ir itin aukštus pasiekimus garsinant Kauno vardą pasauliniu mastu. Jiems įteiktos solidžios Metų mokytojo premijos.

Jau antrus metus įprastas simbolines statulėles ir vadinamuosius garbės raštus Kaune pakeičia prestižinėmis tampančios tūkstančio eurų Metų mokytojo premijos. Šiemet jas pelnė Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Ingrida Ūsienė, J. ir P. Vileišių mokyklos geografijos ir istorijos mokytojas Gediminas Grėsius ir Jėzuitų gimnazijos technologijų mokytojas Albertas Juškauskas.

„Kai kalbame apie geresnio Kauno kūrimą, kartais visai be reikalo pamirštame paminėti mokytojus. Jūs esate tas pagrindas, nuo kurio pradeda augti naujos kartos. O geri ir išsimokslinę žmonės yra būtina sąlyga klestinčiam ir augančiam miestui“, – pabrėžė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pristato Kauną visam pasauliui

„Noriu pasakyti „ačiū“ visiems mokytojams, kurie buvo mano kelyje, o tuo pačiu padėkoti mokyklų, kuriose dirbame, vadovams, nes jie leidžia ruošti mokinius ateičiai, o ne praeičiai, ugdant juose 21-ojo amžiaus gebėjimus bei kompetencijas. Padėkos verti ir visi kolegos mokytojai, kurie įkvepia, padeda bendradarbiauti.

Džiaugiuosi, kad galiu pasakoti kitiems žmonėms, kas šiuo metu vyksta mokyklose. Mūsų pamokose apie Lietuvą jau išgirdo visų žemynų žmonės iki pat Naujosios Zelandijos, o artimiausiu metu sužinos net ir Antarktida. Didžiuojuosi pristatydamas nuostabų miestą Kauną ir tai darau ne pats, o mano mokiniai, kuriems sudarytos galimybės kurti. Tai investicija į jų sėkmingą ateitį. Ačiū miesto vadovams, kad kauniečiai vėl gali didžiuotis būdami kauniečiais“, – kalbėjo vienas iš laureatų trisdešimtmetis G. Grėsius.

Šio mokytojo auklėtiniai, naudodami „Skype“ programą, bendrauja su įvairių šalių ir žemynų gyventojais, pristatydami jiems mūsų miestą ir šalį, tuo pačiu pažindami svečius kraštus bei jų žmones. Vasario 16-ąją mokiniai rinkosi ir ne pamokų metų paskleisti žinią į skirtingus pasaulio taškus apie Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimą. Be to, G. Grėsius aktyviai dirba ir po pamokų, rengdamas vaikams golfo užsiėmimus.

Mokytojai vienbalsiai tvirtino dirbantys tarp kolegų, kurie besąlygiškai myli savo darbą ir vaikus. Visi jie patirtimis uoliai dalijasi ir su kitais Kauno bei Lietuvos pedagogais.

Geram mokytojui būtinas pašaukimas

27 metus pradinukus mokanti I. Ūsienė tikino buvusi maloniai nustebinta tokio netikėto įvertinimo: „Mokykloje gali dirbti tik tie žmonės, kurie darbui atsiduoda visa širdimi, galbūt netgi turi tam prigimtinį pašaukimą. Antraip mokytojo profesija išties ne tau. Visa tai labai aiškiai atsispindi tolesniuose auklėtinių pasiekimuose. Standartinėmis, formaliomis pamokomis vaikų nesudominsi. Turime diegti naujoves, pasitelkti šiltą, nuoširdų bendravimą tiek su vaikais, tiek ir su tėvais. Taip pat neišvengiamas visapusiškas bendradarbiavimas su kolegomis.“

Mokytoja ėmėsi iniciatyvos įtraukdama visą mokyklą į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, aktyviai rengia sveikatingumo veiklas, ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius, rengia edukacinius pranešimus bei straipsnius šiomis temomis. Užklasiniai užsiėmimai, įvairūs projektai ir renginių organizavimas – dar viena jos kasdienio darbo stichija.

Tuo metu A. Juškauskas atvirai pripažįsta nebeskaičiuojantis darbo valandų: „Su mokiniais tenka gana ilgai pavakaroti prie įvairių projektų, dažnai susitinkame ir savaitgaliais. Taip jie įgyja tikro komandinio darbo įgūdžių, o jis tikrai būtinas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Kartais manęs paklausia: „Mokytojau, kodėl jūs neskubate į namus pas šeimą, o būnate čia su mumis?“ Aš juokais atsakau, jog namiškiai veikiausiai nenutuokia, jog aš esu mokytojas. Į jų nuostabą tenka juokais atsakyti, kad namie mane laiko tiesiog bepročiu.“

A. Juškausko veikla įvertinta už kūrybingumą įgyvendinant projektus, nuoseklų mokinių ugdymą ir aukštus pasiekimus, o taip pat inovatyvių ugdymo formų plėtojimą, dalinimąsi gerosiomis patirtimis bei Kauno miesto garsinimą. Jo vadovaujamų kūrybinių dirbtuvių auklėtinių komandos tapusios daugkartiniais čempionais robotikos pirmenybėse Lietuvoje ir šiemet iškovojo antrą vietą pasaulyje.

Pasveikino visos Lietuvos mokytojus

Praėjusią savaitę Kaunas, tęsdamas pernai užgimusią Mokytojų festivalio tradiciją, surengė iškilmingą koncertą miesto ir visos Lietuvos mokytojams „Žalgirio“ arenoje. Apie 10 tūkst. savo profesinę šventę minėjusių pedagogų klausėsi solistų Merūno Vitulskio bei Dagnos Kondratavičiūtės kartu su Kauno simfoniniu orkestru atliekamų kūrinių.

Švietimo ir mokslo ministerija čia įteikė mokslininkės, literatūrologės Meilės Lukšienės vardo premiją. Jos laureatu tapo Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, Vilniaus universiteto doktorantas bei dėstytojas Alius Avčininkas.

„Ministerija teikia vieną premiją geriausiam pedagogui Lietuvoje, o Kaunas apdovanoja tris miesto Metų mokytojus. Trys vienas – mes laimim!“ – tąkart šmaikštavo renginio vedėjas, aktorius ir režisierius Andrius Žiurauskas.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content