Sekmadienį Kauno senamiestį užplūs rožiniai bėgikai: numatomi eismo apribojimai

Pirmasis spalio sekmadienis Kaune jau penktus metus tampa didele ir prasminga švente. Spalio 7-ąją rengiamas tradicija tapęs rožinio kaspino paramos bėgimas „Pink Run su BENU“. Tūkstantinė bėgikų minia startuos Rotušės aikštėje ir pasileis į 5 ar 10 km ilgio trasas senamiesčio gatvėmis. Dėl to daugelyje vietų bus draudžiamas automobilių eismas nuo 11 iki 15 valandos.

Kasmetinis bėgimas „Pink Run su BENU“ skirtas paraginti moteris uoliau rūpintis savo sveikata prevenciškai tikrinantis dėl krūties vėžio ir tuo pačiu išreikšti palaikymą toms, kurias palietė ši klastinga liga. Todėl renginio organizatoriai tikisi solidarumo bei supratimo ne tik iš bėgimo dalyvių, bet ir aplinkinių gyventojų, vairuotojų bei visų kauniečių.

„Kiekvienais metais prie starto linijos stoja vis daugiau dalyvių. Šiai dienai jų gali susirinkti bemaž pusantro tūkstančio. Tai išties neeilinis renginys su kilnia misija, o toks bėgikų aktyvumas – akivaizdus įrodymas, kad jo idėja svarbi ir reikalinga. Mums tai įpareigojimas tęsti pradėtą tradiciją, tad tikimės palaikymo iš Kauno miesto gyventojų ir svečių, o tuo pačiu iš anksto atsiprašome visų už galimus nepatogumus“, – kalbėjo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Pagal sudarytą bėgimo trasos schemą daugelyje senamiesčio gatvių transporto priemones trumpam pakeis vinguriuojanti bėgikų minia. Sekmadienį nuo 11 val. iki 15 val. automobilių vairuotojai turėtų aplenkti šias gatves ar jų atkarpas palei senamiestį: Rotušės a., Muitinės g., Kurpių g., Palangos g., Vilniaus g., J. Jablonskio g., M. Daukšos g., Jonavos g. (1 eismo juosta), Kumelių g., Raguvos g., M. Valančiaus g., A. Jakšto g., Pilies g., Papilio g., Muziejaus g., Santakos g., T. Daugirdo g., Aleksoto g. ir Jėzuitų skg.

Kaip įprasta, renginio centras įsikurs priešais rotušę. Net ir tuos, kas nenusiteikę bėgti, organizatoriai kviečia atvykti ir papildyti aistruolių gretas. Visiems dalyviams bei svečiams parengta atraktyvi programa.

Pagrindinis renginio partneris – „BENU vaistinė“ – kasmet pristato originalias idėjas, išreiškiančias palaikymą moterims, išgyvenančioms akistatą su krūties vėžiu. Užpernai visi dalyviai bėgo su rožiniais kaspinėliais, ant kurių rašė savo linkėjimus, o šie buvo nuvežti į gydymo įstaigą ir perduoti pacientėms. Pernai visi drauge kūrė bendrą paveikslą linkėdami moterims stiprybės ir primindami, kad jos nėra vienos. Šįkart „BENU“ kvies įsiamžinti momentinėse fotografijose, iš kurių bus formuojamas vieningas meno kūrinys, simbolizuojantis kiekvieno dalyvio linkėjimus pasveikti.

Bėgikai gali rinktis 5 arba 10 km ilgio trasą. Pastaroji šiemet įgavo renginio partnerio „Topicrem“ vardą. Be to, jubiliejinis penktasis „Pink Run su BENU“ bėgimas pateikia naujovę – 400 metrų vaikų distanciją. Mažiesiems registracija nemokama. Visų jų finiše laukia medaliai.

Tuo metu visi suaugusieji greta registracijos gali įsigyti specialius rožinius renginio marškinėlius. Visa surinkta parama bus skirta su onkologine liga kovojančių moterų reabilitacijai. Šiai dienai surinkta jau per pustrečio tūkstančio eurų.

Pagrindinė taisyklė startuojant šiame paramos bėgime – rožinės spalvos akcentas aprangoje ar bėgikų įvaizdžio detalėse. Vieni puošiasi ryškiaspalviais drabužiais, išsiskiria įmantriais perukais, teatrališkais kostiumais, o vyrai savo palaikymą moterims demonstruoja netgi nusidažydami plaukus ir barzdas.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti internete (www.pinkrun.lt) arba to paties pavadinimo feisbuko paskyroje.

„Pink Run su BENU“ programa:
10 val. – renginio pradžia;
11 val. – atitvėrimo darbai, eismo ribojimų pradžia;
11.30 val. – vaikų bėgimo startas;
12 val. – 5 km bėgimo startas;
13 val. – 10 km bėgimo startas;
14.30 val. – trasos atitvarų išmontavimo darbai;
15 val. – eismo ribojimų pabaiga.

Jurgos Anusauskienės nuotr.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content