Kauno startuolių hakatone kurs idėjas Kaunui

Pirmąjį spalio savaitgalį KTU Santakos slėnyje bus karšta: keli šimtai kūrybingų protų susivienys į komandas tam, kad „Kauno startuolių 2018“ programos hakatone sukurtų idėjas, vizijas ir projektus Kaunui. Kartu su gausia renginio rėmėjų KAYAK mentorių komanda hakatono dalyviai turės unikalią progą pasinaudoti pirmą kartą atveriamais Kauno didžiaisiais duomenimis (angl. big data) ir juos „įdarbinti“ sukuriant aplikacijas, socialines iniciatyvas ir kitas veiklas bei produktus.

Laukiami visi: nuo programuotojų, iki menininkų ir vadybininkų

„Galbūt turite idėjų, kaip pagerinti atliekų surinkimą Kauno mieste? O gal esate sugalvoję, kaip spręsti spūsčių problemas, tobulinti viešojo transporto efektyvumą, pagaliau, turite viziją, koks galėtų būti Kaunas 2050-taisiais? Ateikite ir išdrįskite papasakoti visa tai Kauno startuolių hakatone!“ – kviečia vienas iš hakatono organizatorių, „KTU Startup Space“ atstovas Tomas Proscevičius.

Pasak jo, spalio 6-7 dienomis vyksiančiame renginyje laukiami pačių įvairiausių sričių žmonės: nuo programavimo, IT specialistų, iki rinkodaros, komunikacijos, dizaino ar meno kūrėjų. „Renginio metu, mentorių padedami, galėsite vystyti savo idėją: mokysitės, kaip pristatyti geriausias vizijas, kaip pasiruošti rinkodaros planą, atlikti rinkos tyrimus, analizes. Bursitės į komandas, kuriose dirbdami galėsite susikurti savo idėjos/produkto vizualus, aprašus, išanalizuoti pritaikomumą ir kitus aspektus“.

Organizatoriai prognozuoja, kad „Kauno startuolių 2018“ hakatone iš viso dalyvaus apie 100-150 dalyvių iš įvairių miestų, susibursiančių į 20-30 komandų. Kviečiami ne tik dalyviai, bet ir lankytojai, norintys susipažinti, kaip veikia ir atrodo startuolių hakatonas, kuriame gimusios ir išgvildentos idėjos bei sukurti produktai bus pademonstruoti renginio pabaigoje, viešo pristatymo metu.

Geriausias idėjas Kaunui pasiūliusios komandos bus apdovanotos: renginio prizinis fondas – 3 500 EUR.

Hakatonas yra „Kauno startuolių 2018“ tinklinimo programos dalis: iš viso šią programą sudarys dvylikos renginių serija, trunkanti nuo rugsėjo iki gruodžio. Tai nemokamos paskaitos ir mokymai, skirti besikuriančiam jaunam verslui: nuo kūrybiškumo auginimo, idėjos generavimo, jos pristatymo investuotojams, iki komandos būrimo, laiko planavimo, teisinių įmonės veikimo aspektų.

Į priekį ves patyrę mentoriai – savo sričių profesionalai

Dviejų dienų iššūkyje su dalyvių komandomis dirbs patyrusių mentorių komanda iš hakatono partnerio – populiariausius pasaulyje kelionių planavimo įrankius teikiančios įmonės KAYAK:

– inžinerijos direktorius Modestas Kapušinskas, vadovaujantis 40+ aukščiausio lygio programuotojų komandai, sėkmingai tobulinančiai KAYAK, Momondo, SWOODOO, Cheapflights, Checkfelix kelionių paieškos įrankius;

– padalinio vadovas Darius Jankauskas mokys rasti būdus, kaip per trumpą laiko tarpą sukurti kokybišką sistemą, dalinsis laiko valdymo patirtimi ir padės hakatono komandoms sustyguoti darbus;

– daugiau kaip 10 metų su įvairiomis programavimo kalbomis skirtingose platformose dirbantis Jonas Turevičius primins, kad visur galioja ta pati taisyklė: mažiau kodo yra geriau. „Kodo paprastumas ir gilus supratimas, ko reikia vartotojui – yra tai, kas skiria profesionalą nuo pradinuko,“ – sako Jonas, ketinantis savo įžvalgomis pasidalinti su hakatono dalyviais;

– Vytautas Perliba, jau yra spėjęs dirbti su tokiais projektais kaip Wix, Sunday.dk, Momondo ar OpenTable, savo pagalba ir įžvalgomis labiausiai pradžiugins dirbančius su naujausiomis technologijomis, tokiomis kaip React, Hyperapp, NodeJs, Typescript, Webpack ir kt.;

– Mantui Serapinui dar universitetinės karjeros metu yra tekę sudalyvauti ne viename hakatone, tarp įsimintiniausių – Facebook London Regional Hackaton, kur jis tapo nugalėtoju, ir Facebook Final Hackathon in Menlo Park, kuri jis buvo tarp finalininkų. Šiandien programinės įrangos inžinierius Mantas sako, kad du didžiausi sunkumai hakatonuose – įveikti miegą ir išpildyti savo idėją. „Deja, pirmosios problemos išspręsti nepadėsiu, užtai galėsiu padėti su antrąja: nuo idėjos „šlifavimo“, iki įvairių technologijų kūrimo“.

– Gediminas Tubelevičius padės komandoms susidoroti su technologiniai iššūkiais, nes, jo nuomone, tik praktika ir dar daugiau praktikos užaugina stiprius programuotojus: „Kai kuri kažką realaus, susiduri su iššūkiais, kurių net neįsivaizdavai skaitydamas knygas. Ir tie iššūkiai yra geriausias kuras mokymuisi bei profesiniam augimui“.

– programinės įrangos kūrimo profesionalė Dovilė Martišiūtė mokys, kaip sudėtingą problemą paversti abstrakčiu, supaprastintu modeliu: „Štai kas padeda atrasti tiesiausią kelią į norimą rezultatą“.

 

Dalyviai į hakatoną kviečiami registruotis čia.

Laikas: spalio 6–7 d.

Pradžia: 9:00 val.

Vieta: „KTU Santakos slėnis“, K. Baršausko 59, Kaunas

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content