Popiežiaus vizito atgarsiai: Kauno choristams – išskirtinis Šventojo Tėvo dėmesys

Kauno sakralinės muzikos mokyklos bendruomenė vis dar gyvena praėjusio savaitgalio įspūdžiais iš susitikimų su Lietuvoje viešėjusiu popiežiumi Pranciškumi. Choristai džiūgauja per kelerius metus jau triskart priėmę Šventojo Tėvo palaiminimą. Be to, vienintelė Baltijos šalyse tokia muzikos mokykla sulaukė specialios pontifiko padėkos už kvietimą joje apsilankyti.

Vieną didžiausių Lietuvoje sakralios muzikos giesmininkų chorą „Cantores David“ („Dovydo giesmininkai“) subūrusi mokykla ir toliau nesustoja augusi. Jos auklėtinių gretos šiais mokslo metais jau perkopė 200 vaikų ribą.

Didžiausią patirtį bei meistriškumą sukaupę mokiniai, įvairių konkursų laureatai praėjusį šeštadienį drauge su kitų Lietuvos katalikiškų mokyklų atstovais Vilniaus oro uoste giesmėmis sutiko į Lietuvą atskridusį popiežių. Sekmadienį kelios dešimtys „Cantores David“ giesmininkų papildė jungtinio choro gretas ir drauge giedojo popiežiaus Pranciškaus aukotose šv. Mišiose Kauno Santakos parke.

„Jaučiame ypatingą ryšį su Šventuoju Tėvu ir tai mums yra didelė palaima bei paskatinimas toliau drąsiai eiti pirmyn išlaikant savo pasirinktą kryptį“, – sako Kauno sakralinės muzikos mokyklos vadovas kun. dr. Vilius Sikorskas.

Dar praėjusių metų kovą viešėdamas Vatikane jis drauge su kitais sakralinės muzikos pasaulio atstovais dalyvavo popiežiaus Pranciškaus priėmime. Direktorius pristatė pontifikui savo vadovaujamą įstaigą, papasakojo apie jos veiklą.

„Tai buvo pirmasis toks betarpiškas mūsų prisistatymas Šventajam Tėvui. Turėjome progos glaustai papasakoti, jog tai yra Kauno miesto finansuojama valstybinė mokykla, kuri išgyvena tikrą atgimimą ir turi subūrusi net kelių šimtų sakralios muzikos giesmininkų chorą, kiekvieną sekmadienį giedantį Kauno arkikatedroje bazilikoje. Popiežius Pranciškus perdavė palaiminimą visai mokyklos bendruomenei“, – susitikimo akimirkas prisiminė kun. V. Sikorskas.

Pernai spalį choras „Cantores David“ giedojo Šv. Petro Bazilikoje Vatikane, o šįmet pavasarį, vos pasitvirtinus žiniai apie planuojamą popiežiaus vizitą Lietuvoje, kauniečiai ryžosi išsiųsti kvietimą Šventajam Tėvui pačiam aplankyti Sakralinės muzikos mokyklą, įsikūrusią Senamiesčio širdyje, M. Valančiaus gatvėje. Juolab kad Bažnyčios vadovui viešint Kaune, jo vizito maršrutas driekėsi pro pat mokyklos prieigas nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki arkikatedros bazilikos.

Vis dėlto iki smulkmenų suplanuotoje sekmadienio dienotvarkėje nebeliko galimybių papildomiems susitikimams, tačiau popiežius Pranciškus per savo patikėtinį dar birželio mėnesį oficialiu laišku perdavė šiltus padėkos žodžius: „Šventasis Tėvas meldžiasi už jus prašydamas Dievo palaiminimo ir ramybės bei džiaugsmo visai mokyklos bendruomenei.“

„Cantores David“ choristai šypsosi sulaukę ir trečiojo popiežiaus Pranciškaus palaiminimo. Šįkart „Dovydo giesmininkai“ visa tai patyrė gyvai drauge su šimtu tūkstančių tikinčiųjų, susirinkusių į šventąsias Mišias Santakos parke.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content