Svarbi informacija kauniečiams ir Kauno svečiams: kur sekmadienį pasveikinti popiežių?

Artėjantį savaitgalį Kaune lankysis ypatingas svečias – popiežius Pranciškus. Iki jo vizito likus kelioms dienoms, Kauno savivaldybė pateikia svarbiausią informaciją visiems, ketinantiems sekmadienį atvykti į Kauno senamiestį, kuriame lankysis bažnyčios vadovas.

Visi kauniečiai ir miesto svečiai, kurie nepateks į Santakos parką, Šventojo Tėvo aukojamas šv. Mišias galės stebėti per du ekranus. Vienas bus įrengtas Rotušės aikštėje, o kitas – Senosios Nemuno prieplaukos amfiteatre. Tiesiogiai per ekranus taip pat bus transliuojamas ir popiežiaus susitikimas su dvasininkais, vienuoliais ir seminaristais, kuris prasidės 15 val.

Centrinėje miesto dalyje veiks informaciniai punktai, kuriuose bus teikiama visa reikalinga informacija apie popiežiaus vizitą. Juose taip pat bus dalijami nepanaudoti iš visos Lietuvos surinkti nemokami kvietimai į įvairius sektorius Santakos parke.

Turintieji kvietimus į Santakos parką turėtų atvykti iki 8 val. Čia laukimo programa prasidės 5 val., o šv. Mišias popiežius Pranciškus aukos nuo 10 val. Po jų bažnyčios vadovas vadinamuoju papamobiliu važiuos nuo Kauno arkivyskupijos kurijos (Papilio g. 5) per Rotušės aikštę iki Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos. Norintys pasveikinti Šventąjį Tėvą šioje atkarpoje turėtų būti iki 14.20 val.. Popiežiaus Pranciškaus kelionę per Kauno senamiestį bus galima stebėti ir lauko ekranuose Rotušės aikštėje bei Senojoje Nemuno prieplaukoje.

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia (Rotušės a.) nuo penktadienio vakaro 20 val. iki sekmadienio 5 val. ryto bus atidaryta visą laiką (ir naktį). Čia vyks maldos budėjimas, jaunimas giedos giesmes, bus galima ir sušilti. Savaitgalį senamiesčio kavinės veiks iki paryčių, todėl tikintieji jose galės sušilti ir užkąsti.

Renginio dalyvių patogumui mieste bus įrengta 320 biotualetų. Dalis jų bus pritaikyta neįgaliesiems. Jie bus išsidėstę Santakos parke, Aleksoto gatvėje, Steigiamojo seimo aikštėje. Tualetai stovės ir prie automobilių parkavimo centrų – Aleksoto aerodrome bei A. Stulginskio universiteto teritorijoje, taip pat prie Aleksoto funikulieriaus, Raudondvario plente ir Birštono gatvėje.

 

Svarbiausia popiežiaus vizito informacija:

  •  Turintieji kvietimus į Santakos parką turėtų atvykti kvietime nurodytu laiku. Čia laukimo programa prasidės 5 val., o šv. mišias popiežius Pranciškus aukos nuo 10 val.
  • Prie įėjimų turėsite parodyti kvietimą. Kvietimai reikalingi ir vaikams. Einantys pro C įėjimą, turi turėti ne tik kvietimą, bet ir asmens dokumentą.
  • Į susitikimą su popiežiumi bus galima įsinešti sulankstomą kėdutę, apklotą, vandens (plastikinėje taroje) ir maisto.
  • Draudžiama įsinešti peilius, žirkles, kopėčias, kirvius, kitus pavojingus daiktus, bepilotes skraidykles ir vestis gyvūnus.
  • Papamobiliu popiežius važiuos nuo Kauno arkivyskupijos kurijos (Papilio g. 5) iki Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos. Norintys pasveikinti Šventąjį Tėvą šioje atkarpoje turėtų būti iki 14.20 val.
  • Savaitgalį dalis miesto centro ir senamiesčio kavinių veiks ilgiau nei įprastai, jose bus galima sušilti ir užkąsti.
  • Nepatekę į Santakos parką renginį galės stebėti ekranuose Rotušės aikštėje ir Senosios prieplaukos amfiteatre.
  • Santakos parke veiks informacijos centrai, kuriuose bus galima įsigyti oficialios atributikos ir katalikiškų leidinių. Čia taip pat bus dalinami nepanaudoti kvietimai į renginį Santakos parke. Rotušės aikštėje jau veikia toks stendas.
  • Nuo šeštadienio 22 val. iki sekmadienio vakaro mieste kursuos 10 specialių maršrutų, pažymėtų raide „P“. Visą sekmadienį kelionės autobusais ir troleibusais bus nemokamos.
  • Visą savaitgalį eismas Senamiestyje bus uždraustas. Į šią zoną negalės patekti ir vietos gyventojai bei aptarnaujantis personalas. Eismo ribojimai sekmadienį bus įvesti ir Savanorių prospekte.

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content