Privilegija gabiausiems Kauno mokiniams: dirbs su universitetų dėstytojais

Daugiau kaip pustrečio šimto ypač gerai besimokančių Kauno moksleivių greta įprastų pamokų papildomai lankys specialiai jiems parengtus užsiėmimus aukštosiose mokyklose. Kaune jau antrus metus startavo Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa, įgyvendinama bendradarbiaujant su visais mieste veikiančiais universitetais ir jų filialais.

Unikalus projektas sudaro galimybę itin gabiems Kauno mokiniams įvairiapusiškai tobulėti ir dar geriau pažinti save, atrasti naujų gebėjimų bei patirčių. Pernai Kaune pirmą kartą visoje šalyje įgyvendinta programa aprėpia gana platų skirtingų sričių spektrą – asmenybės ugdymą, matematiką ir gamtos mokslus, socialinius ir humanitarinius mokslus, menus bei sporto mokslus.

Analogų neturinti ugdymo programa leidžia mokiniams greta įprastų pamokų ištisus metus tobulinti savo žinias ir gebėjimus universitetų auditorijose, bendraujant su iškiliais mokslininkais, dėstytojais. Tuo pačiu vaikams tai yra unikali galimybė iš arčiau pažinti aukštąjį mokslą ir bent trumpam pasijusti studentais.

„Esate labai drąsūs vaikai. Lygiai tokie patys ir jūsų tėvai. Per vienerius metus pabaigti dvejus mokslo metus – solidus iššūkis. Tegul jūsų požiūris į asmeninį tobulėjimą ir tas ambicingas nusiteikimas įkvepia greta esančius bendramokslius, nes išties esate pavyzdys daugeliui“, – mokslo metų pradžios renginyje programos dalyviams linkėjo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė.

Šiemet auklėtinių gretos bus dukart gausesnės nei pernai – iš viso 270 vaikų, mat pernai lankiusieji paskaitas tokias neformalias studijas tęs ir toliau, o prie jų prisijungs nauji 3, 6 ir 10 klasių moksleiviai. Programą koordinuoja KTU ir LSMU, tačiau ją įgyvendinant miestas bendradarbiauja su visomis Kaune veikiančiomis aukštosiomis mokykloms bei jų filialais.

„Žmogiškųjų šalies išteklių svarba jos ekonominiam, kultūriniam, visuomeniniam vystymuisi nekelia abejonių, o itin gabūs vaikai – šių išteklių potencialas. Taigi investicija į tokius vaikus ir apskritai į vaikus, jų išsilavinimą yra investicija į ateitį. Kauno miesto lyderystė šioje srityje atneš naudos ne tik mūsų miesto vystymuisi, bet ir padės Lietuvai įsitvirtinti tarp šalių, kurios pačios investuoja į savo intelektinį potencialą ir gauna iš to visokeriopą naudą, o ne tik yra intelektinio potencialo donorės“, – kalbėjo KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. Bronė Narkevičienė.

Po pernykščio debiuto tokia Kauno iniciatyva sulaukė daugybės palankių vertinimų iš mokinių ir jų tėvų. Pagrindinis kriterijus dalyvauti Kauno miesto inicijuotoje gabių mokinių ugdymo programoje – itin aukštas bendrasis intelekto koeficientas, nustatytas naudojant pasaulyje pripažintas matavimo metodikas.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content