Išskirtinė mokslo metų pradžia: Kaune atidaryta pirmoji per Nepriklausomybės metus naujai pastatyta mokykla

Naujų mokslo metų pradžia šįmet šimtams kauniečių tapo išskirtine švente. Viename sparčiausiai augančių miesto mikrorajonų – Romainiuose – duris atvėrė pirmoji ir kol kas vienintelė per Nepriklausomybės laikotarpį Kaune naujai pastatyta valstybinė mokykla.

Šiuolaikiškas dviejų aukštų pastatas su jaukiomis erdvėmis bei ramia aplinka iškilo pušyne, Romainių g. 28. Į naujos mokyklos statybas miestas investavo 2,1 mln. eurų. Čia mokysis 1-4 klasių mokiniai iš viso Kauno.

„Kaunas yra augantis miestas, kuriame kuriasi jaunos šeimos. Labai svarbu, kad kauniečių vaikai mokytųsi gerose ir jaukiose mokyklose. Kaunas pastaraisiais metais į tai daug investuoja ir nesiruošia sustoti“, – pabrėžė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Naujojoje mokykloje iš viso įrengtos aštuonios klasės pradinukams ir dvi grupės priešmokyklinio amžiaus vaikams. Čia pat veikia valgykla, biblioteka, erdvi sporto salė, informacinių technologijų kabinetas. Iš viso šiame Kauno Veršvų gimnazijos skyriuje gali mokytis iki 250 vaikų, o šiai dienai mokyklos duris pirmąkart pravėrė 175 auklėtiniai.

Kauno Veršvų gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis sako, kad naujoje mokykloje bus įgyvendinama novatoriško verslumo samprata, plėtojamas praktinis-patirtinis mokymasis, diegiami šiuolaikiški ugdymo metodai taikant išmaniąsias technologijas. Visa tai reiškia, kad greta tradicinių ugdymo metodų numatytos ir papildomos edukacinės veiklos: socialinis ir emocinis ugdymas, kūrybinis konstravimas, verslo simuliacijos mažiesiems ir kiti užsiėmimai.

Būsimieji mokyklos auklėtiniai galės rinktis ir sau patinkančias popamokines veiklas. Šiame sąraše – muzikos, dailės, šokių pamokos, robotikos užsiėmimai, mokslinė laboratorija, krepšinio treniruotės ir anglų kalbos pradmenys.

„Turime labai aiškų strateginį tikslą – mieste kurti kokybišką, efektyvią švietimo sistemą. Dėl to vyksta nemažai permainų. Naujoji mokykla savo gyvavimą pradeda ne tik su didelėmis ambicijomis, bet ir inovatyviu požiūriu į edukaciją“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Romainiai – vienas sparčiausiai augančių Kauno mikrorajonų. Naujajai mokyklai nepriskirta konkreti teritorija, todėl ją lankyti gali vaikai iš viso Kauno miesto bei jo apylinkių, kurios ties šia miesto dalimi taip pat aktyviai plečiasi. Kauno mero patarėja švietimo klausimais Orinta Leiputė užsiminė, kad jau dabar galvojama apie tolesnes plėtros galimybes ilgainiui greta mokyklos atidarant ir naują vaikų darželį.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content