Ekskursijų festivalis sulaukė 1100 lankytojų

Liepos 6-ąją, penktadienį Kaune buvo aktyviai švenčiama Valstybės diena – atrandant ir pažįstant praeities architektūrinį paveldą, klausantis istorijų masiniame ekskursijų festivalyje „L6”. Nuo ryto Laisvės alėjos pabaigoje prie L6 paviljono rinkosi miestiečiai ir svečiai. Kas 15 minučių didžiulės grupės judėdavo visomis kryptimis – link ekskursijų objektų. Per dieną įvyko 11 temų, 30 ekskursijų, kuriose apsilankė apie 1100 lankytojų.

Vietų ekskursijose nepritrūko

Iš anksto į ekskursijas registruotis nereikėjo – liepos 6-osios dieną rengiamas festivalis vyko “gyvosios eilės” principu. Atvykę lankytojai domėjosi lankomų pastatų ekskursais ir registravosi, rinkosi tarp teminių ekskursijų. Lankytojus paviljone priiminėjo entuziastinga festivalio komanda – moksleiviai ir studentai.
Visi norintys pakliuvo bent į vieną ekskursiją. Nemokamas renginys sutraukė ir tikrų Ekskurso entuziastų, kurie stengėsi pakliūti ir į dvi ar net tris ekskursijas. Tam prireikė gero laiko planavimo ir greitų kojų, nes vienu metu mieste vykdavo 2-4 ekskursijos. Ypatinga naujovė – bene pirmą kartą išbandytos ekskursijos gestų kalba, pristatant Kauno modernizmą.

Populiariausi – ugniagesių rūmai ir rokas

Daugiausia dėmesio festivalio metu sulaukė trumpų ekskursijų formatas – Ekskursas. Tai iki 45 minučių trunkanti ekskursija po vieno konkretaus pastato vidų, kur paprastai nėra galimybės pakliūti. Tarp populiariausiųjų ekskursų buvo ugniagesių rūmai – puikus tarpukario modernizmo architektūros pavyzdys. Ekskurso komandos nario Dovydo Januškos vedamo ekskurso metu buvo glaustai pristatyta ugniagesybos istorija ir funkciniai pastato planavimo ypatumai – abejingų nepaliko gaisrinės įrangos džiovinimo bokštas su atvira laiptine.
Tarp teminių ekskursijų – didžiausia apgultis įvyko Jono Oškinio ekskursijoje „Kaunas – roko miestas, prieš 30 metų“. Girdint įvairiausius prašymus ir paaiškinimus, kodėl turime užregistruoti vieną ar kitą lankytoją – ekskursija prasidėjo su kone dvigubai didesniu skaičiumi žmonių – 70 ar netgi daugiau. Lankytojai atėjo atitinkamai nusiteikę ir apsirengę su žymių roko grupių marškinėliais. Pasivaikščiojimo pobūdžio ekskursija keliavo miesto gatvėmis klausantis, kaip vyko pusiau gyvenimas slaptas roko muzikos mylėtojo gyvenimas prieš 30 metų Kaune.

Sugrįžo į savo mokyklas

Švenčiant Valstybės dieną šiemet buvo atsigręžta į Kauno mokyklas ir gimnazijas, kur mokėsi žymūs valstybės veikėjai ir visuomeninkai. Atrinkti trys charakteringiausi pavyzdžiai: J. Jablonskio gimnazija (buv. J.Jablonskio pradžios mokykla), Saulės gimnazija ir J. Naujalio muzikos gimnazija (buv. žydų realinė gimnazija). Šios mokyklos įsikūrusios ryškiuose, Kauno identitetą formuojančiuose pastatuose iš tarpukario laikotarpio. Kai kuriems lankytojams tai buvo labai nostalgiški ekskursai, kadangi galėjo sugrįžti į … savo mokyklos suolą. Ekskursuose buvo galima susipažinti ir atrasti, kaip svarbu fizinė aplinka, kur vyksta jaunų žmonių ugdymas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content