Kauno dviratininkų ambicijos: kitąmet siekti naujo rekordo

„Like Bike 100000 km iššūkis“ šiemet net dvigubai pranoko lūkesčius: Kauno miesto ir rajono gyventojai gegužę numynė per 200 tūkst. kilometrų. Dviračių entuziastai neabejoja, jog tai toli gražu dar ne riba ir kitąmet šis rekordas vėl bus pagerintas. Tuo metu vasaros sezonu minti pedalus jau ragina nauja atrakcija, kviečianti dviračiais pažinti Kauną.

Dviračiams neabejingi kauniečiai ir Kauno rajono gyventojai Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį paminėjo kur kas galingiau nei planavo. „Like Bike 100000 km iššūkyje“ dalyvių skaičius šiemet perkopė pusantro tūkstančio ir per visą gegužės mėnesį šie dviratininkai iš viso numynė 208101,1 km.

Jau vien per pirmąją savaitę jie buvo įveikę beveik 40 tūkst. kilometrų, o 100 tūkst. km tikslą pasiekė projektui vos spėjus įpusėti. Mėnesio gale bendra numintų kilometrų suma pasiekė 200 tūkst.

„Pernai visi džiaugiamės, kad „Europos dviračių iššūkyje 2017“ kauniečiai numynė 70 tūkstančių kilometrų. Šiemet įveikta tris kartus daugiau! Kartais susidaro įspūdis, kad per šiuos metus Kaune patrigubėjo ir dviratininkų gretos. Jei ir toliau išliks tokia progresija, manau, visi drauge galime priartėti ir prie pusės milijono“, – apie sėkmingus iššūkio rezultatus kalbėjo P. Mačiulis.

Kaunas pretenduoja tapti „dviratiškiausiu“ miestui Baltijos šalyse. Siekiama iš esmės pakeisti gatvių infrastruktūrą, toliau plėtojant ir skatinant aktyvią dviračių kultūrą Kaune.

Birželio 8-ąją Kauno miesto savivaldybė atstovai kartu su projekto partneriais pakvietė visus „Like Bike 100000 km iššūkio“ dalyvius į projekto uždarymo šventę Kauno pilies prieigose. Po dešimt daugiausiai numynusių dviratininkų, suskirstytų į vyrų ir moterų kategorijas, sulaukė padėkų. Vien šie aktyviausio dvidešimtuko atstovai kartu sudėjus nuvažiavo beveik 30 tūkst. km.

Apdovanojimų nusipelnė ir daugiausiai numynusi komanda – „Kartlandas Racing“. Jos rezultatais – 12329,6 km. Vienas iš daugiausiai numynusių šios komandos narių džiaugėsi, kad Kauno mieste daugėja ne tik dviračių takų, bet ir pačių dviratininkų: „Iššūkio metu kartais būdavo sunku su jais prasilenkti, o ir konkurencija dėl numintų kilometrų jautėsi visą mėnesį tiek tarp komandų, tiek tarp individualių dalyvių.“

„Like Bike 100000 km iššūkis“ – vienas iš Kauno dviračių revoliucijos Like Bike projektų. Paskutinių kelerių metų duomenimis reguliariai šia susisiekimo priemone naudodavosi vos 1 procentas kauniečių. Kauno miestas turi ambicingą tikslą – keisti ligšiolinę situaciją ir per artimiausius trejus metus šį skaičių kilstelėti bent iki 5 proc.
Antrus metus skaičiuojantis Like Bike iniciatyva šiuos metus pasitinka su šūkiu „Minu – geriau gyvenu“. Ji ne tik skatina rinktis ekologiškas dvirates transporto priemones, bet ir pritraukia naujų idėjų iš šalies. Viena jų – žaidimas „Pažink Kauną“, skirtas aktyviausiems miesto paslapčių tyrinėtojams.

Naujos pramogos autoriai kviečia nuo pat vasaros pradžios iki rugsėjo 30 d. aplankyti specialiai šiai atrakcijai įrengtas stoteles prie įdomiausių Kauno objektų – pastatų, skulptūrų, aikščių, gatvės piešinių. Iš pradžių dalyviai turi pasirūpinti specialiomis knygelėmis, kuriose turės ties kiekvienu punktu atsižymėti. Net šimtas pirmųjų „Pažink Kauną“ žaidimo taisykles įvykdžiusių dalyvių bus apdovanoti prizais. Daugiau informacijos rasite: http://likebike.kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content