Kaitra diktuoja savas sąlygas – gausus vandens vartojimas iššaukė vandens slėgio kritimą bei drumstumą

Kaitros iššauktas intensyvus ir gausus laistymas bei vandens suvartojimas buitinėms reikmėms – kai kuriuose Kauno miesto mikrorajonuose lėmė vandens drumstumą.  Kauno mieste šiuo metu vandens suvartojimas ženklai išaugo – per parą sunaudojama 15 tūkst. m³. Dėl minėtos priežasties padidėjo ir vandens tekėjimo greitis, kai kur krito ir vandens slėgis.

Gyventojų prašoma tokius atvejus registruoti vandentiekio tinklų avarinėje tarnyboje tel. Nr. (8 37) 31 35 92. Bendrovės avarinės tarnybos brigados reaguoja ir vykdo tinklų praplovimo darbus“. Todėl po vandentiekio tinklų plovimo iš čiaupo gali tekėti gelsvos spalvos vanduo. Šis vandens tiekimo sutrikimas yra trumpalaikis. Išleidus didesnį kiekį, vanduo turi nuskaidrėti.

Šiuo metu yra plaunami magistraliniai vandentiekio tinklai bei stebimas ir reguliuojamas vandens slėgis. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad dėl ženkliai padidėjusio vandens suvartojimo padidėjo geležies ir mangano kiekis. Toks vanduo yra mikrobiologiškai nepavojingas sveikatai, naudoti buitinėms reikmėms galima, vartoti maistui laikinai nerekomenduojama.

Tačiau problema dėl pablogėjusios vandens kokybės gali būti ir namo vidaus tinkluose, jei pastarieji nebuvo  praplauti. Namo vidaus tinklais rūpinasi administratorius, bendrija ar namo savininkas.

Jeigu atlikus visus minėtus veiksmus vanduo nepasidaro skaidrus, prašome pranešti  UAB ,,Kauno vandenys” lauko avarinei tarnybai. Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir dėkojame už Jūsų supratingumą.

Gerinant vandens kokybę bendrovė ,,Kauno vandenys“ užsibrėžusi ambicingus planus, per artimiausius kelerius metus numatytos net kelių vandens gerinimo įrenginių statybos.

Vičiūnuose bus statomi vandens gerinimo įrenginiai, kurie leis pagerinti rytinės Kauno dalies geriamojo vandens kokybę. Įrenginių statyboms numatyta 5.9 mln. eurų. Statybos  darbų konkursas bus paskelbtas jau šių metų birželį.

Artimiausiu metu bus formuojamas vandens gerino įrenginių sklypas Eigulių – Kleboniškio vandenvietėje. O vandens gerinimo įrenginių statybos darbų pabaiga numatyta 2020 m.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content