K.A.V.A 2018 apdovanojimuose – dėmesys augančiam, eksportuojančiam ir Kauną garsinančiam verslui

Kauno augančio verslo apdovanojimai (K.A.V.A. 2018) juda finišo tiesiosios link: jau birželio 12 dieną iškilmingų apdovanojimų metu paaiškės, kurios Kauno įmonės buvo pripažintos geriausiomis net devyniose nominacijose.

„Nominacijų temas padiktavo pati Kauno verslo aplinka ir pastarųjų metų tendencijos: beveik 4 proc. augęs Kauno regione sukuriamas BVP, vos 4,6 proc. siekiantis nedarbo lygis, į miestą investuojančios stambios užsienio kompanijos. Todėl natūraliai gimė nominacijos, skirtos sparčiausią verslo plėtrą Kaune vykdžiusioms įmonėms ir Kaune sukurtiems produktams bei paslaugoms įvertinti,“ – sako K.A.V.A. apdovanojimus organizuojančios VšĮ „Kaunas IN“  verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius.

Nominaciją „Plėtra Kaune“ pristato apdovanojimų partneris VšĮ „Versli Lietuva“, kurios Verslumo departamento vadovas Gytis Morkūnas kauniečius regi kaip išskirtinai verslius žmones: „Kauniečiai visada pasižymėjo išskirtiniu savo verslumu, o mieste vykstančios įvairios verslumo skatinimo iniciatyvos dar labiau leidžia išnaudoti šią stiprybę. Kaune veikia maždaug kas penkta smulkaus ir vidutinio verslo įmonė, o verslo išgyvenamumas kasmet auga. Iš dainos žodžių neišmesi, bet nesuklysime šiek tiek perfrazavę, kad Kaunas yra Lietuvos verslumo širdis“.

Panašiai mano ir Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas: šios organizacijos remiamoje K.A.V.A. nominacijoje „Sukurta Kauno mieste“ bus įvertinti sėkmingiausi Kaune sukurti verslo produktai ar paslaugos. „Džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą sėkmingiausiam kauniečių gaminiui ar paslaugai bus teikiama nominacija „Sukurta Kauno mieste“. Šis apdovanojimas pratęsia Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyvą kartu su regiono savivaldybėmis skatinti lietuviškų aukštos kokybės, išskirtinių, inovatyvių produktų gamybą ir verslo plėtrą“.

Veržliausi užsienio investuotojai Kaune bus apdovanoti dviejose nominacijose – už pasiekimus paslaugų ir gamybos sektoriuose. Kaip rodo pastarųjų metų tendencijos, Kauną kaip savo plėtros kryptį vis dažniau renkasi medicininių technologijų įmonės, todėl miestas dažnai minimas kaip MedTech ir susijusių mokslinių tyrimų regioninis centras. Dėl sparčiausio plačiajuosčio interneto ir patogios geografinės padėties bei talentų Kaunas siūlo puikią aplinką IRT kompanijoms. MRO klasterių plėtrą skatina ilgiausias Lietuvoje Kauno oro uosto pakilimo/nusileidimo takas, o tobulėjimo šiuo metu siekiama vietinio MRO srityse – nuo orlaivių dažymo, linijų priežiūros, iki variklių ir važiuoklių remonto, dalių tiekimo. Automobilių gamintojams Kaune siūloma didžiausia, net 534 ha siekianti Laisvoji ekonominė zona, kurioje naujoms įmonėms net 99 metus suteikiamos ypatingos sąlygos verslui vystyti.

To rezultatas – vien per 2017 metus į Kauną pritraukti 10 stambių investuotojų, dar 6 jau yra paskelbę apie planuojamas investicijas šiame mieste.

Daugiausiai eksportuojantys ir sparčiausiai eksporto apimtis plečiantys verslai, pristatantys Kauną užsienio rinkose, bus pagerbti nominacijoje „Plėtra užsienyje“. Aivaras Knieža, nominaciją pristatančios VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovas, atkreipia dėmesį, kad Kauno verslininkai ne tik didina eksporto apimtis, bet ir plečia geografiją: „Kaune veikiantis verslas puikiai išnaudoja strateginę savo vietą – buvimą savotiškoje Europos kryžkelėje, kur susikerta pagrindiniai transporto koridoriai. Kaune veikia daugiausiai Lietuvos įmonių, eksportuojančių aukštos pridėtinės vertės produktus. Nors didžioji eksporto dalis iš Kauno keliauja į Europą, bet vis dažniau Kauno verslininkai pasiekia ir itin tolimas pasaulio rinkas – Indiją, Kiniją, Pietų Afrikos Respubliką ir kt.“.

Kviečiame teikti paraiškas iki birželio 1 d. Paraiškos formą ir daugiau informacijos rasite čia: www.kaunasin.lt/kava2018

 

K.A.V.A. 2018 apdovanojimų organizatorius: VšĮ „Kaunas IN“.

Apdovanojimai organizuojami ir finansuojami Kauno miesto savivaldybės, pagal 2018 m. programą „Iniciatyvos Kaunui“.

Apdovanojimų iniciatorius ir globėjas: Kauno miesto savivaldybės administracija.

Daugiau informacijos apie K.A.V.A. 2018 apdovanojimus: el. paštu [email protected] ir internete adresu www.kaunasin.lt/kava2018.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content