„Mokslo salos“ projektas Kaune įgauna pagreitį

Nemuno saloje iškilsiantis Nacionalinis mokslo ir inovacijų centras „Mokslo sala“ artėja svarbiausio etapo link. Pasirašius sutartį su projektuotojais dėl techninio projekto rengimo, šiuo metu ieškoma, kas sukurtų mokslo populiarinimo centro ekspoziciją. Žalią šviesą šiam nacionalinės reikšmės objektui uždegė ir Vyriausybė.

„Vertiname „Mokslo salos“ projektą kaip nacionalinės svarbos objektą, kurį  privalome turėti Lietuvoje. Bendraujame su Kauno miesto savivaldybe ir nuosekliai dirbame šiuo klausimu. Tai unikalus projektas, kurio reikšme ir sėkme neabejojame“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Džiaugiamės, kad Vyriausybė rado būdą, kaip finansuoti šį išskirtinį objektą. Esame dėkingi Premjerui ir jo komandai, kurie leidžia visai šaliai svarbiam projektui judėti į priekį“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Sutartis jau pasirašyta

Tarptautinį architektūrinės idėjos konkursą laimėjęs Ispanijos ir Australijos architektų biuras „SMAR Architecture Studio“ su Kauno miesto savivaldybe pasirašė techninio projektavimo sutartį. Iki kitų metų pavasario kompanija įsipareigojo parengti techninį projektą. Architektams talkins kolegos iš Kauno – Gintauto Natkevičiaus ir partnerių architektų studija.

„Patvirtinus Nemuno salos detalųjį planą, profesionali, tarptautinė architektų komanda jau dirba pilnu pajėgumu. Tai vienintelis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, todėl visus žingsnius jo įgyvendinimo link žengiame labai atsargiai ir pamatuotai“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Ieškos ekspozicijos kūrėjų

Šiuo metu pasiruošta ekspozicijos koncepcijos pirkimo konkursui, kuris bus skelbiamas birželio pradžioje. Jo nugalėtojai per mažiau nei pusmetį privalės parengti „Mokslo salos“ ekspozicijos projektą.

„Šiam konkursui sėkmingai pasirengėme bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokslų akademija. Po jo taps aišku, kokia bus „Mokslo salos“ ekspozicija, kaip ji išsidėstys didžiulėse mokslo muziejaus erdvėse bei kokius konkrečiai eksponatus išvys, kaip tikimės, daugiau nei 300 tūkst. lankytojų per metus“, – aiškino architektas prof. Jonas Audėjaitis.

Interaktyviame mokslo ir technologijų centre lankytojai galės susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis. Pagal išankstinius vertinimus toks centras galėtų kainuoti 23 mln. eurų. Dalį lėšų planuojama gauti iš Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, pasitelkiant Europos Sąjungos fondus. Likusius pinigus skirs savivaldybė bei partneriai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content