Konkursas „Kauno akcentai“ sulaukė skulptūrų idėjų

Trečius metus iš eilės vykstančio, analogų Lietuvoje neturinčio idėjų konkurso „Kauno akcentai“ pirmojo kvietimo rezultatas – trisdešimt penkios kauniečių idėjos. Pirmuoju etapu tradiciškai visiems kūrybiškiems žmonėms buvo siūloma teikti idėjas skulptūroms, kurios galėtų puošti Kauno viešąsias erdves.

Idėjas  skulptūroms buvo galima siūlyti visoms Kauno viešosioms erdvėms, nors didžiausią dėmesį buvo rekomenduojama atkreipti į  miesto centrą. Didžioje paraiškų dalyje siūloma puošti Kauno Naujamiestį ir Senamiestį, taip pat yra idėjų  Ramybės parkui, Dainių slėniui, Pelėdų kalnui, Kauno autobusų ir geležinkelio stočių prieigoms.

„Siūlomų darbų temos labai įvairios: nuo kasdienių reiškinių įprasminimo, parodant juos šiek tiek neįprastu rakursu, iki valstybei ir tautai aktualių klausimų, Valstybės šimtmečio atkūrimo tema. Taip pat yra darbų skirtų įamžinti miestui nusipelniusių garsių žmonių – Arvydo Sabonio, Stasio Povilaičio, atminimą“, –  sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, Miesto planavimo ir architektūros skyriaus atstovas Algimantas Sprindys.

Paraiškose darbų amplitudė svyruoja nuo tradicinės monumentaliosios iki modernių skulptūrų. Pagrindiniai akcentų vertinimo kriterijai: originalumas, dermė su supančia aplinka, estetiškumas, skulptūros patvarumas ir ilgaamžiškumas bei ekonominis pagrįstumas.

„Nors pateiktų darbų vertinimo procedūros dar vyksta, tačiau jau dabar galime užtikrintai pasakyti, kad šiemet skulptūros srities „Kauno akcentų“ konkurso etapas maloniai nustebino tiek darbų gausa, tiek pateiktų darbų kokybe. Komisijai teks išties nelengvas darbas atrinkti favoritus, nes didžioji dalis pateiktų darbų yra profesionalūs ir savaip įdomūs“, – teigė Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Susipažinti su idėjų konkursui „Kauno akcentai“ pateiktomis skulptūrų idėjomis galima interneto svetainėje akcentai.kaunas.lt.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content