Kovo 11-ąją Kaunas švęs kitaip: išskleis pusės kilometro trispalvę

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kauniečiai ir miesto svečiai šiemet minės su trenksmu: nuo iškilmingo minėjimo Karo muziejaus sodelyje, eisenos su įspūdingo dydžio vėliavomis iki koncerto Rotušės aikštėje ir galiausiai šventinę dieną vainikuosiančio nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo „Žalgirio“ arenoje.

Valstybinių švenčių minėjimai Kaune kasmet sulaukia naujų idėjų, kurios paįvairina įsisenėjusias tradicijas. Šviežių vėjų netrūks ir šiemet, minint 28-ąsias mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo metines.

„Šįkart konkursą laimėjęs reginių organizatorius pasiūlė alternatyvias, platesnes erdves šiai svarbiai valstybinei šventei pažymėti. Siekiame, kad prie Karo muziejaus kasmet gausiai susirenkantys žmonės turėtų progą pamatyti daugiau pavasarėjančio ir šventiškai nusiteikusio Kauno. Taigi visus kviečiame aktyviai dalyvauti ne vien tradiciniuose minėjimuose, bet ir naujais akcentais praturtintuose renginiuose“, – ragino Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Renginių organizatoriai jau dėlioja paskutinius taškus gausioje programoje ir scenarijuose. Kaip įprastai, šventinė diena prasidės Šv. Mišiomis Kauno šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje ir arkikatedroje bazilikoje. Toliau ją pratęs varpų muzikos koncertas bei iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Netrukus čia pat publiką prieš artėjantį koncertą Rotušės aikštėje apšildys Martynas Kavaliauskas, Vidas Bareikis ir grupė „Original Copy“.

Iškart po to prasidės šventinė eisena „Apjuoskime Kauną trispalve“, pakviesianti tūkstančius kauniečių jungtis nešant milžiniškas vėliavas iki Kauno rotušės. Viena 250 metrų ilgio trispalvė pajudės iš K. Donelaičio gatvės nuo Karo muziejaus sodelio, o kita tokio pat dydžio vėliava simboliškai bus nešama iš Nepriklausomybės aikštės.

Eisenoms pasiekus Rotušės aikštę, jos susilies. Čia įvyks flešmobas „Mano kraštas“. Iš susijungusių trispalvių kauniečiai sudarys didžiulę širdį, kuria apjuos Rotušės aikštę. Netrukus scenoje pasigirs muzika. Iki pat vakaro vyksiančiame šventiniame koncerte pasirodys Vidas Bareikis, Iglė, grupės „The Station“, „Man-go“, „Original Copy“ ir vaikų bei jaunimo kolektyvai.

Dar vienas koncertas kauniečių lauks vakare. „Žalgirio“ arenoje šventinę dieną vainikuos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas. Patekimas į jį vienam asmeniui kainuoja 2,51 Eur. Tiek atsieis bilietų platinimo administraciniai kaštai ir arenos mokestis. Juos įsigyti galima internetu ir „Bilietai.lt“ kasose. Tuo tarpu renginio organizatoriai savo ruožtu ištesėjo duotą pažadą, kad iš jų pusės renginys bus nemokamas.

Kovo 11-osios motyvais prasidėsiantį dainų konkursą tiesiogiai transliuos LRT televizija, taip pat bus galima stebėti didžiuliame ekrane Rotušės aikštėje.

Iš viso šventinėje programoje kovo 5-15 dienomis numatyta trys dešimtys proginių renginių. Visą išsamią informaciją apie juos galima rasti internete: bit.ly/k11kaune.

Kad ir kuriuos Kovo 11-osios renginius pasirinktų, visi kauniečiai ir miesto svečiai tądien į juos galės vykti viešuoju transportu. Kauno miesto tarybos sprendimu, per valstybines šventes Kauno mieste kursuojantys autobusai ir troleibusai keleivius veš nemokamai.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content