Kaunas tvarkys Neries krantinės parką

Prieš keletą metų prasidėjęs Kauno parkų atnaujinimas – įsibėgėja. Šį kartą architektai parengė Neries krantinės parko sutvarkymo projektą. Pamatyti kaip pasikeis vaizdingoje Vilijampolės vietoje plytintis 20 hektarų ploto parkas bei pasiūlyti idėjų, kauniečiai kviečiami į kitą savaitę vyksiantį viešą projekto pristatymą.

„Turbūt visi pastebėjo kaip Neries krantinės parke nutiestas dviračių takas išjudino kauniečius persėsti ant dviračių ar užsidėti riedučius. Tačiau turime ir pėsčiuosius, jaunas šeimas, kurios mėgaujasi pasivaikščiojimais prie upės. Dažnai visi taku keliaujantys kauniečiai neišsitenka. Pagal parengtą projektą, esantį taką išplatinsime, o visą parką paversime modernia aktyvaus laisvalaikio praleidimo erdve“, – teigė miesto tarybos Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko pavaduotojas Karolis Stirbys.

Pasak projektuotojų, šiuo metu parkas išsiskiria vos keliais akcentais: nuo Šilainių vingiuojančiu dviračių taku bei dviem vaikų žaidimo aikštelėmis.

Pagal parengtą planą, dviračių taką planuojama išplatinti dar 1,5 metrų, nuo esamo tako atskiriant siaura juodų trinkelių juosta. Atsinaujinęs parkas savo jėgas pakvies išmėginti dviračių ir riedlenčių mėgėjus. Ekstremalaus sporto fanams netoli futbolo aikštės žadama sukurti dvi erdves: riedlenčių parką ir specialią trasą BMX dviratininkams. Pasigrožėti upės vaizdais parko lankytojai galės priešais Sąjungos aikštę projektuojamoje apžvalgos aikštelėje.

Tvarkant parką bus apšviestas pagrindinis takas, pastatyta daugiau naujų suoliukų, šiukšliadėžių, įrengti biotualetai. Esamos vaikų žaidimo aikštelės bus papildytos naujais įrenginiais.

„Po pristatymo keletą savaičių kauniečiai galės teikti pasiūlymus. Vėliau projektuotojai juos analizuos ir projektą atiduos ekspertizei. Patvirtinus projektą bus perkama darbų ranga. Fizinius darbus planuojame pradėti dar šįmet, o užbaigti iki 2019 metų rudens“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Diskgolfo aikštelės

 Neries krantinės parkas taps pirmuoju Kaune, kuriame bus galima žaisti Lietuvoje vis labiau populiarėjantį diskgolfo žaidimą. Žaidėjų teigimu, medžiai, krūmai, vandens telkiniai ir reljefas sudarys natūralias kliūtis, kurios paįvairins trasą.

„Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Įvairiose parko vietose bus įrengta 18 nedaug vietos užimančių aikštelių. Ateityje parke galės vykti oficialios diskgolfo varžybos ir čempionatai“, -teigė architektai.

Natūralūs barjerai

Parko pakraščius prie Neries krantinės gatvės numatyta apsodinti aukštų krūmų gyvatvorėmis ar kitokiais želdiniais.

„Želdiniai ne tik slopins nuo gatvės sklindantį triukšmą, bet ir paryškins parko pakraštį ir pabrėš įėjimus. Tuo pačiu bus sudarytos sąlygos perėti, gyventi ir maitintis smulkiems paukščiams, kurie daro parką gyvu ir patraukliu“, – teigė projekto autorius.

Kovo 6 dieną (antradienį) 17 val. savivaldybės Didžiojoje salėje įvyks Neries krantinės parko sutvarkymo (rekonstravimo) projekto viešinimas. Pristatymo metu kauniečiai galės teikti pasiūlymus ir idėjas kaip dar labiau patobulinti projektą. Su projektu galima susipažinti čia: http://bit.ly/2F65UJe

Neries krantinės parkas įsikūręs Vilijampolės seniūnijoje. Parkas įkurtas tarp Petro Vileišio ir Varnių tiltų, šalia Neries upės bei Neries krantinės gatvės, į pietryčius nuo Sąjungos aikštės. Parko statusas teritorijai suteiktas 1997 metais.

Prieš keletą metų Kaune prasidėjęs parkų renesansas tęsiasi toliau. Pirmieji – Dainavos ir Kalniečių parkai – jau baigiami rekonstruoti. Šįmet bus užbaigtas ir Draugystės parkas, kuris bus dedikuotas sportui ir aktyviai veiklai. Per šiuos ir keletą ateinančių metų planuojama atnaujinti Santakos ir Santarvės, Naugardiškių parkus, Marvelės slėnį, Žaliakalnio ir Aukštųjų Šančių Ąžuolynus bei Pažaislio paplūdimį.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content