Lietuvos turizmo apdovanojimuose Kaunas pretenduoja į 5 apdovanojimus

Praėjusių metų pabaigoje prasidėjusiuose apdovanojimuose „Turizmo sėkmingiausieji 2017“ dominuoja Kaunas, pretenduojantis net į 5 apdovanojimus. Nugalėtojai paaiškės sausio 26 dieną vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“.

„Turizmas, vienijantis mus visus, yra sektorius, kuris kuria laimės indeksą. Nes juk laimingi yra tie, kurie keliauja, bet dar laimingesni yra tie, pas kuriuos atkeliauja. Būtent turizmo industrijoje dirba patys pozityviausi ir be proto Lietuvą mylintys žmonės. Nes kaip kitaip sužavėsi mūsų šalimi ir paskatinsi čia keliauti kitus, jei pats tuo netikėsi. Džiaugiamės, kad turime galimybę dirbti kartu ir kurti Lietuvos turizmo sėkmės istoriją, kartu išgyventi, jei kas nepavyksta. Jau 14 kartą galime pagerbti tuos, kurių dėka galime švęsti dar vienus sėkmingus ir itin veržlius Lietuvos turizmui metus. Sausio-rugsėjo mėnesiais po mūsų šalį jau keliavo 2,3 mln. turistų – tiek vietinių, tiek iš užsienio, o Lietuva kelionių žurnale „Wanderlust“ yra paskelbta karščiausia 2018 m. kelionių kryptimi. Tai – už save kalbantys faktai”, – teigė laikinoji Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Sėkmingiausiu 2017 metų turizmo informacijos centru pretenduoja tapti Kauno miesto savivaldybės įsteigta turizmo ir investicijų pritraukimo agentūra „Kaunas IN“. Pasak jos atstovų, praėjusią vasarą tikras iššūkis ne tik Kauno oro uostui, bet ir visam „Kaunas IN“ kolektyvui tapo Vilniaus oro uosto rekonstrukcija. Turistai, šypsenos ir šurmulys užpildė Kauno gatves.

„Kaunas IN“ komanda kartu su būriu savanorių net 35 dienas kasdien nuo ankstaus ryto iki vakaro Kauno oro uoste dirbo tam, kad kiekvienas į miestą atskridęs svečias čia jaustųsi it namuose. Net 3 000 pasitiktų skrydžių, 71 darbo pamaina ir daugiau nei 10 000 suteiktų konsultacijų – tokia buvo ši vasara Kauno oro uoste.

Nuo balandžio mėnesio Kaune pradėtas įgyvendinti „Tourism information friendly“ vietų ženklinimas ir plėtra. Lipdukais pažymėta vieta – tai taškas, kuriame galima rasti pagrindinę turistinę informaciją: miesto žemėlapį, miesto turisto gidą ir gauti atsakymus į svarbiausius turistinius klausimus. Pagrindinis „Kaunas IN“ turizmo informacijos centro padaliniu miesto centre yra pačioje Rotušėje įkurtas turizmo informacijos centras – jis atnaujintas, šiuolaikiškas ir modernus – veikiantis kasdien.

Teminių žemėlapių (gastronomija, litvakų paveldas, kalėdinis Kaunas, Chiune Sugiharos istorija) ir interneto blogo projektas „It’s Kaunastic“, jau įvertintas LOGIN apdovanojimuose ir Japonijoje, pretenduoja tapti sėkmingiausiu 2017 metų turizmo produktu.

Nuo 2015 m. Kauno centre, greta Laisvės alėjos veikiantis viešbutis „HOF“ nominuotas tarp Sėkmingiausių 2017 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjų.

Metų turizmo iniciatyva gali tapti kauniečių inicijuotas projektas „Atviros dienos kaime“. 2017 metų paskutinį gegužės savaitgalį vykusi akcija „Atviros dienos kaime“ susilaukė didžiulio miestiečių susidomėjimo. Pirmą kartą tuo pačiu metu Lietuvoje ir Latvijoje vykusioje akcijoje buvo galima aplankyti beveik 200  ūkių ir sodybų: akcijos lankytojus žavėjo įvairios maisto gaminimo edukacijos ir degustacijos, galimybė visiems šeimos nariams kartu užsiimti kūrybine veikla ar asmeniškai susipažinti su ūkininkais ir sodybų šeimininkais.

Kaunas pretenduoja laimėti ir svarbiausioje nominacijoje. Praėjusiais metais sėkmingiausia turizmo traukos vietove tapęs Kaunas ir šiemet bandys išlaikyti šį titulą. Priežasčių tam tik padaugėjo. Pavyzdžiui, Kaunas paskelbtas 2022-ųjų Europos kultūros sostine, taip pat buvo įgyvendintos tokios iniciatyvos kaip dovana vilniečiams jų miesto gimtadienio proga – kelionė į Kauną ir kultūrinė programa jame bei daugelis kitų.

Su visomis nominacijomis ir nominantais galima susipažinti čia. Pareikšti savo nuomonę apie tai, kas šiemet sėkmingiausiai pristatė Lietuvą, gali kiekvienas, balsavimas internetu jau vyksta (www.turizmo-sekmingiausieji.lt), o nugalėtojai bus paskelbti tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ 2018 m. sausio 26 d.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content