Startuoja „Iniciatyvos Kaunui 2018“: laukiama kultūros ir sporto projektų

Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“ šiemet prasideda gerokai anksčiau nei iki šiol. Jau paskelbti pirmieji kvietimai nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas kultūros ir sporto srityse. Būsimi projektų autoriai kviečiami iš arčiau susipažinti su naujovėmis specialiai jiems skirtame informaciniame seminare.

„Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo bei atsakomybės Kaune stiprėja. Miestas joms patiki vis reikšmingesnes užduotis. Pernai sakėme, kad norime trečiojo sektoriaus atstovus matyti kaip svarbius miesto partnerius, o šiandien jau galime drąsiai patvirtinti, jog tas parodytas pasitikėjimas daugumoje atvejų pasiteisino. Nevyriausybinis sektorius žingsnis po žingsnio eina aukštesnės brandos fazės link. Ir toliau stiprinsime NVO kompetencijas. Todėl „Iniciatyvos Kaunui“ sėkmingai tęsiasi ir jau trečius metus kviečiame teikti paraiškas naujiems projektams. Pagrindiniu kriterijumi išlieka nauda Kauno miestui ir jo žmonėms“, – sako programos iniciatorė, Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Šią savaitę paskelbti kvietimai teikti paraiškas Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo bei Fizinio aktyvumo ir sporto plėtojimo srityse. Kauniečių iniciatyvų laukiama atitinkamai iki gruodžio 11 d. ir gruodžio 14 d. Kaip įprastai, detaliau susipažinti su šiųmetėmis projektų teikimo bei vertinimo sąlygomis nevyriausybinių organizacijų atstovai galės specialiai jiems skirtame informaciniame seminare, kuris vyks lapkričio 30 d., 15 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje (būtina dalyvių registracija internetu http://bit.ly/iniciatyvos2018).

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tikimasi sulaukti projektų, dedikuotų išskirtiniam šios iškilmingos progos minėjimui. Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo sritis taip pat orientuota į kultūros prieinamumo visuomenei didinimą, daugiakultūrio dialogo stiprinimą, taip pat akcentuojamas naujas prioritetas, skirtas skatinti kūrybišką laisvalaikį ir užimtumą.

Fizinio aktyvumo ir sporto plėtojimo srityse išskiriamas vaikų ir jaunimo sporto meistriškumo skatinimas, aktyvaus laisvalaikio organizavimas, bei Kauno kaip sportiško miesto įvaizdžio gerinimas. Čia svarbu integruoti įvairias socialines veiklas, kurios įtrauktų į sportines veiklas įvairaus amžiaus ir socialinių grupių asmenis.

Siekiant dar didesnio skaidrumo ir kokybės, šiemet patobulintas projektų vertinimas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas antrajam etapui, į kurį paklius administracinius reikalavimus atitinkančios paraiškos. Čia itin svarbiais kriterijais taps projekte numatyti bendradarbiavimo, partnerystės aspektai, savanorystė, darnus vystymasis ir kt.

Be sporto ir kultūros sričių jau greitai projektų autoriai galės teikti iniciatyvas ir likusiose keturiose srityse: Socialinių paslaugų plėtros, Jaunimo įgalinimo ir vaikų užimtumo, Nevyriausybinių organizacijų stiprinimo bei Paveldosaugos, investicijų ir turizmo paslaugų plėtojimo. Kiekvienoje iš jų prioritetai sudaryti taip, kad maksimaliai atlieptų miesto bendruomenės poreikius. Daugiau informacijos galima rasti internete http://iniciatyvos.kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content