Kaunas toliau žaliuoja: naujieji medžiai pradėti sodinti Vytauto prospekte

Miško gatvėje pasodinus naujus medžius analogiški darbai pradėti ir greta esančiame Vytauto prospekte.  Čia vairuotojų ir praeivių akis jau džiugina pirmosios 5-7 m aukščio liepų lajos. Iki savaitės pabaigos prospekte bus pasodinta apie 200 naujųjų medžių.

Kapitalinį remontą išgyvenančiame Vytauto prospekte per šią savaitę bus pasodintos miesto sąlygomis augti pritaikytos 10-15 metų amžiaus, 5-7 m aukščio „Rancho“ veislės liepos. Kiekvienas medis kruopščiai įtvirtinamas specialiais kuolais, o kitąmet jų šaknis uždengs metalinės dekoratyvinės grotelės, apsaugosiančios medžius nuo mechaninių pažeidimų.

„Vytauto prospekte pasodinti liepas planuojame iki savaitės pabaigos. Kadangi tęsiamas šaligatvių remontas, paskutinius medžius pasodinsime iškart, kai bus užbaigti šie darbai“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak jos, visi naujai pasodinti medžiai yra sveiki, tvirti, tiesiais kamienais, tvarkingomis aukštai suformuotomis lajomis bei šaknų sistemomis. Augant jų šaknys skverbsis gilyn, o ne lips į viršų, todėl neiškilnos šaligatvių dangos.

Iš Olandijos medelynų į Kauną atvežti jau šeši vilkikai su naujais medžiais. Dar apie pusantros puspriekabės užimantis medžių krovinys miestą pasieks pirmadienį. Iš viso Kauną šiemet turėtų pasiekti apie 700 didžiųjų ir maždaug 300 mažesnių medžių. Nauji medžiai jau pasodinti Miško gatvėje ir A. Smetonos alėjoje.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content