Kaune prasideda šviesų festivalis

Dienos šviesai niaukiantis bei ilgėjant vakarams, Kaune startuoja tamsą ir darganą sklaidysiantis projektas. Nuo rytojaus iki Naujųjų metų skirtingi miesto objektai maudysis įspūdingų šviesų spalvose.

Kauno šviesų festivalį iniciavo Kauno miesto savivaldybė. Įgyvendina – šviesos instaliacijų pradininkė Lietuvoje bendrovė „Leggato“.

„Pirmasis festivalio objektas, S. Daukanto pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą, techniškai sudėtingiausias, – pasakoja šviesų dailininkas Arvydas Genys. – Tai rimtas iššūkis mūsų komandai, nes objektas turi nedaug šviesą atspindinčių plokštumų. Be to, reiks ir nemažai įrangos – tilto ilgis siekia 150 metrų, tad vien kabelius skaičiuojam kilometrais.“

Pasako „Leggato“ atstovo, šviesų upėje maudysis ne tik tiltas. Visa erdvė aplink jį mirgės prožektorių šviesomis, kurių spinduliai nusidrieks ir į naktinio Kauno dangų. Tad įspūdingą šviesų žaismą matys ne tik centro, bet ir kitų Kauno mikrorajonų gyventojai.

S. Daukanto pėsčiųjų tiltas švies tamsiu paros metu nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto.

„Iki Kalėdinės eglutės įžiebimo šventės, nušvis Įgulos bažnyčia, kauniečiams labiau žinoma Soboro vardu. Tada Kauno pilis, Jėzuitų bažnyčia Rotušės aikštėje. O Kauno muzikinis teatras švies visą gruodžio mėnesį“, – pasakoja projekto vadovas Paulius Banevičius.

Pasak projekto autorių, festivaliui bus panaudota keli šimtai inovatyvių, lauko sąlygų nebijančių apšvietimo prietaisų. Visas apšvietimas bus valdomas modernia, koncertuose išbandyta sistema.

„Tiesa sakant, visos šios aparatūros užtektų ir grandioziniam koncertui apšviesti“, – pastebi P. Banevičius.

Kauno šviesų festivalis – ne pirmas „Leggato“ projektas. Pernai renginių organizavimo ir techninio aptarnavimo paslaugas teikianti bendrovė iniciavo festivalį „Spalvotas Kaunas“. Jo metu šviesos instaliacijos buvo kuriamos UNESCO paveldui priskiriamiems Kauno modernizmo architektūros pastatams.

„Šviesos instaliacijų idėjos ištakos – prieš trejus metus žaismingai apšviestas Soboras. Ši spontaniškai gimusi idėja sulaukė itin didelio susidomėjimo. Vėliau sekė projektai tiek Kaune, tiek Klaipėdoje, Kėdainiuose ir kituose miestuose“, – prisimena P. Banevičius.

„Leggato“ komanda šviesos instaliacijos projektus kuria ir įsimintinų ar tragiškų įvykių kontekste. Pavyzdžiui Prisikėlimo bažnyčia kasmet nusidažo trispalvės spalvomis, po teroristų išpuolių švietė – Prancūzijos, o po Krymo aneksijos – Ukrainos vėliavos spalvomis. „Švenčiame ir Gruzijos nepriklausomybės dieną“, – šypsodamasis priduria P. Banevičius.

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content