Prie pilies persikelianti tradicinė Kauno moksleivių dainų šventė – jau šį savaitgalį

Šį savaitgalį Kauno pilies prieigose skambės tūkstančių moksleivių balsai. Šeštadienį nuo 20 val. prasidės tradicinė Kauno moksleivių dainų šventė, kurioje dalyvaus 1500 choristų, 150 folkloro atlikėjų, Kauno bigbendas, solistai Andrius Apšega ir Liepa Bliūdžiūtė.

Šventės tema pasirinkta neatsitiktinai. „Šaly kelio jovaras stovėjo“ – viena iš nedaugelio lietuvių kalba išlikusių apeiginių giesmių. Jovaras – pasaulio medis, vienijantis praeities, dabarties ir ateities pasaulius, o taip pat ir žmogaus simbolis.

„Kiekvienas iš mūsų galime tapatintis su šiuo pasaulio medžiu, esame tarsi tas jovaras – per savo protėvius  ir vaikus savyje talpinantys  tai, kas buvo, kas yra ir kas bus. Pasaulio medis stovi šalia gyvenimo kelio, kuriuo  praeina žmonės ir tautos. Šis kelias – tai amžinas ir uždaras laiko ratas. Tai tarsi nuolatos audžiama drobulė, kurioje praeitis palieka ženklus ateičiai. Ženklai  išraižyti medyje, išrašyti pergamente, išausti prijuostėje, atspausti popieriaus lape.  Ženklai, šiandien jungiantys praeitį su ateitimi. Bėgo amžiai, keitėsi kartos, kiekviena palikdama po savęs tam tikras laikmečio žymes. Ar mokame skaityti šiuos ženklus?“, – kalbėjo šventės organizatoriai.

Dainų šventėje žiūrovas skaitys protėvių ženklus, matys kaip vaikai liudija ateitį. Archajiškos lietuvių liaudies dainos jauno žmogaus lūpose skambės naujai, papuoštos šios dienos patirtimi. Šventėje minimalistinės vizualinės išraiškos ženklais užkoduota šimtai simbolių – žinučių, siunčiamų ateities kartoms.

Kauno moksleivių dainų šventėje dalyvaus apie 1500 choristų, 150 folkloro atlikėjų, Kauno bigbendas, solistai Andrius Apšega, Liepa Bliūdžiūtė. Šventės režisierius – Kauno valstybinio dramos teatro aktorius Tomas Erbrėderis.

„Tikimės, kad gamta nepašykštės palankaus oro, tačiau prašytume žiūrovų pasirūpinti neperšlampamais lietpalčiais, kad lyjant išskleisti skėčiai neužstotų vaizdo kitiems ir netrukdytų stebėti šventės“, – į kauniečius kreipėsi organizatoriai.

Miestiečiai ir miesto svečiai į šventę kviečiami atvykti visuomeniniu transportu. Šventės metu bus suintensyvintas miesto viešojo transporto, kurių maršrutai yra prie Kauno pilies, judėjimas. Į šventę automobiliais atvykę kauniečiai savo transporto priemones kviečiami statyti Betygalos gatvėje, Jonavos gatvėje (upės pusėje), atkarpoje nuo Kalpoko g. iki P. Vileišio tilto arba kitose leistinose vietose.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content