Verslininkai atsisako Kauno miesto pagalbos pritaikant patalpas neįgaliesiems

Parduotuvės, kavinės, biurai ir kiti objektai rekonstruotoje Laisvės alėjoje turi būti nesunkiai pasiekiami kiekvienam kauniečiui ar miesto svečiui. Nors Kauno miesto savivaldybė visiems rekonstruotoje pėsčiųjų gatvės atkarpoje esančių patalpų savininkams padovanojo neįgaliųjų įvažų įrengimo projektus ir pasiūlė ženklias mokesčių lengvatas, šį miesto pasiūlymą daugelis ignoravo.

Miesto širdimi tituluojama Laisvės alėja keičia savo rūbą, tačiau turi išsaugoti savo patrauklumą bei komfortą visiems čia apsilankantiems. Vienas svarbiausių akcentų – patogūs neįgaliųjų įėjimai į pastatus. Kauno miestas priėmė sprendimą, leidžiantį savo patalpose pandusus įsirengusiems verslininkams gauti ženklias žemės ar nekilnojamo turto mokesčių lengvatas, siekiančias iki 50 proc.

„Kaunas stengiasi sudaryti palankias sąlygas verslui, todėl atitinkamai ir iš verslininkų pusės tikimės socialiai atsakingo požiūrio. Neįgalieji turi išvengti bet kokio diskomforto patenkant į vienas ar kitas patalpas, todėl jų šeimininkai privalo tai užtikrinti. Savivaldybė privačiose valdose šeimininkauti negali. Tačiau radome sprendimą, kaip padėti pandusus įsirengiantiems verslininkams. Visiems jiems įteikėme parengtus pandusų įrengimo projektus ir užtikrinome, kad juos įsirengę patalpų savininkai į tai investuotus pinigus galės susigrąžinti per mokesčių lengvatas“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Rekonstrukcijos projekte buvo numatyta, kad anksčiau pastatų prieigose buvusių pandusų nebeliks, nes tai neretai tampa ne privalumu, bet kliūtimi akliesiems, mamoms su vežimėliais ir kitiems praeiviams. Iš viso buvo pašalinti 4 tokie išoriniai pandusai. Nuspręsta, kad neįgaliųjų įeigos turi atsirasti patalpų viduje. Tai ne tik patogiau, bet ir saugiau, ypač šaltuoju metų laiku.

Neįgaliesiems pritaikytus įėjimus rekonstruotoje Laisvės alėjos dalyje įsirengė patalpų, kuriose yra įsikūrę „Lietuviški patiekalai“, „Chill Cafe“, „Stop & Go“, „Utenos trikotažas“ savininkai. Pandusą patalpų viduje taip pat įsirengė Kauno miesto turizmo informacijos centras, virtęs į „Kaunas IN“ ir išsikėlęs į patalpas Putvinskio gatvėje, taip pat – patalpų, kuriose anksčiau veikė „Salamander“ parduotuvė, savininkai.

„Planuojame žengti dar vieną žingsnį, kuris turėtų padėti pasiekti norimą rezultatą. Ketiname tų pastatų, kurių fasadų sutvarkymui miestas suteiks paramą, savininkus sutartyse įpareigoti įsirengti neįgaliesiems pritaikytus įėjimus“, – teigė G. Petrauskas.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content