Iš pavyzdžiu laikomo Kauno – patarimai kitoms regiono savivaldybėms

Ar pavyks įgyvendinti ambicingą siekį iki 2020-ųjų visoje šalyje uždaryti vaikų globos namus? Ką daryti, kad vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarka vyktų efektyviau? Šiuos ir kitus klausimus aptarė bendrai diskusijai susirinkę Kauno regiono savivaldybių vadovai, vaiko teisių apsaugos specialistai, nevyriausybinių organizacijų, Prezidentūros bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

„Vaikų globa – jautri tema, ir čia reikalingas ypatingas dėmesys. Bendradarbiaudami tarp savivaldybių ir padedami Prezidentūros bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, pasieksime išties gerų rezultatų. Kauno regionas yra gana šeimyniškas ir nuolat pasižymi ta pozityvia praktika keičiantis gerąja patirtimi įvairiose srityse. Tad turime veikti kartu“, – sveikindamas Kauno miesto savivaldybėje susirinkusius kolegas kalbėjo Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Šį susitikimą surengė Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atstovai kartu su Kauno miesto savivaldybe.

Vaiko ir šeimos gerovės ekspertas Audrius Natkevičius atliko Kauno regiono savivaldybių analizę, kaip sekasi pereiti nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Taipogi apžvelgti savivaldybių tarybų patvirtinti socialinių paslaugų planai, siekiant įvertinti, kokie veiksmai turėtų būti plėtojami ateityje, kad vaikai nebebūtų siunčiami į globos įstaigas. Čia akivaizdžiu lyderiu pranešėjas įvardijo Kauno miestą.

„Kaunas šiai sričiai skiria tikrai didelį dėmesį, nes tai išties svarbūs dalykai. Planas sudėliotas labai aiškiai. Daugelis kolegų iš kitų savivaldybių galėtų to pasimokyti. Be to, Kaune jaučiamas aiškus nevyriausybinio sektoriaus veikimas, jam skiriamas finansavimas, o kitur dažniau tik kalbama apie šio sektoriaus įgalinimą“, – teigė A. Natkevičius.

Pasak jo, daugelis savivaldybių vis dar nenumato tikslinio finansavimo vaikų globai šeimose ir bendruomenėse skatinti. Taigi su tuo susiję planai neretai atrodo tik deklaruojami, bet ne realiai įgyvendinami. Antai vos viena iš visų Kauno regiono savivaldybių savo Socialinių paslaugų planuose yra konkrečiai numačiusi, kad nė vienas vaikas iki trejų metų amžiaus nebūtų siunčiamas į globos namus.

„Tokių susitikimų tikslas – ne auklėti ir kažką peikti, bet pasidalinti gerosiomis patirtimis, patarimais bei įžvalgomis, kad pertvarka vaikų gerovės srityje judėtų pirmyn“, – pastebėjo viena šio renginio organizatorių, Prezidentės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė.

Kauno miesto savivaldybės atstovai čia taip pat turėjo pasiteisinusių praktinių pavyzdžių, mat čia jau kuris laikas darbuojasi budintieji globėjai, kurie visos šalies mastu dar tik bus įtvirtinti įstatymiškai. Maža to, be valstybės skiriamų lėšų savivaldybė jiems papildomai moką atlyginimą ir užtikrina visas socialines garantijas.

Neseniai pradėjęs kampaniją „Kaunas siūlo geriausią darbą“ Kaunas siekia dar labiau plėsti tiek budinčiųjų, tiek ir socialinių bei atokvėpio globėjų gretas. Pastaruoju metu jaučiamas ypatingas kauniečių susidomėjimas šia socialiai atsakinga veikla. Daugiau detalesnės informacijos apie tai skelbiama internete: darbas.kaunas.lt.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content