Europos dziudo čempionatas vyks Kaune

Europos dziudo sąjunga (ang. European Judo Union – EJU) įtraukė Lietuvą į pagrindinių šių metų renginių kalendorių. Birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune vyks Europos jaunių dziudo čempionatas, kuriame tikimasi sulaukti daugiau nei tūkstančio dalyvių iš 50 šalių. Tokio aukšto lygio renginys mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą.

„Tai vienas iš keturių svarbiausių Europos dziudo sąjungos renginių. Organizuoti čempionatą didelė garbė ir itin aukštas įvertinimas, kurio siekėme ne vienerius metus“, – sakė Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Nuo 2002 metų Lietuvos dziudo federacija organizuoja įvairius tarptautinius turnyrus ir jau 13 metų – Europos jaunimo dziudo taurės varžybas. Po itin sėkmingo renginio pernai, kai Taurėje dalyvavo bene pusė tūkstančio sportininkų iš 26 šalių, federacija sulaukė kvietimo teikti paraišką organizuoti Europos jaunių dziudo čempionatą.

„Svarbiausias kriterijus – ilgametė patirtis ir komanda. Antra, infrastruktūra. Kaunas išties unikalus visomis prasmėmis ir idealiai tinka tokio masto varžyboms. Jau vien tai, kad nuo viešbučių iki „Žalgirio“ arenos kelionė pėsčiomis trunka vos 10 minučių yra išskirtinis privalumas. Dažniausiai kelionė iki varžybų arenos užima apie valandą“, – pasakoja V. Sinkevičius.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad Čempionato dalyviai gyvens miesto centre, kur yra sukurta laisvalaikio ir pramogų infrastruktūra. Be to, ne kiekvienas miestas turi areną, atitinkančią keliamus reikalavimus: vien tatamio, ant kurio kausis sportininkai, ilgis turi būti ne mažesnis nei 50 m, o plotis – 20 m. Taip pat turi būti įrengta ir apšilimų aikšte, VIP zona, ekranas kovas stebintiems žiūrovams, darbo vietos žurnalistams, užtikrintos tiesioginės transliacijos, ir kt.

Pasirengimą čempionatui vertina specialiai sudaryta komisija. Kitą savaitę jos nariai lankysis Kaune.

„Vienas iš brangiausių pasirengimo aspektų – tatamis. Dėl sportininkų saugumo, nuo šių metų jo storis turi būti nebe 4, bet 5 centimetrai. Teks pirkti naujus. Investicija siekia apie 40 tūkst. eurų, – pasakoja V. Sinkevičius. – Nemažai naujovių ir taisyklėse. Siekiama, kad sportininkų kova būtų kuo gražesnė, atitiktų japoniškus kovos standartus, tad dalyviai vertinami už individualią kovą, itin  techniškus metimus.“

Birželio 30 – liepos 2 dienomis stipriausi 50 šalių jaunuoliai (iki 18 m.) Kauno „Žalgirio“ arenoje varžysis individualiose rungtyse ir komandomis. Lietuva, kaip Čempionato šeimininkė, gali deleguoti sportininkus visose svorio kategorijose – varžysis Lietuvos merginų ir vaikinų jaunių rinktinės nariai.

Vieną iš svarbiausių Europos dziudo sąjungos (EJU) renginių Kaune savo vizitu pagerbs aukščiausi organizacijos vadovai: prezidentas Sergey Soloveychik, viceprezidentai Hans Paul Kutschera, Michal Vachun, Jane Bridge-Charlot, generalinis sekretorius Ezio Gamba bei įvairių sporto komitetų vadovai.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content