Kaunas sieks užkirsti kelią savižudybėms

Kaunas nusiteikė spręsti vieną didžiausių Lietuvos problemų – savižudybes. Antradienį tarybos posėdžio metu buvo patvirtinta ilgalaikė savižudybių prevencijos programa.

Ją paruošti buvo pasitelkti įvairiausi savo sričių specialistai – politikai, visos nevyriausybinės organizacijos (NVO), mokslininkai bei sveikatos įstaigų atstovai.

„Šios analizės metu paaiškėjo, jog pačioje sudėtingiausioje situacijoje žmogus neretai yra paliekamas vienas, „pametamas“, t.y. išėjus ligoniui iš ligoninės po bandymo žudytis, žmogus paliekamas likimo valiai. Todėl mūsų darbo grupės ir specialistų užduotis buvo sukurti veiksmų planą ir žingsnių seką, kaip turi veikti skirtingas institucijas vienijanti sistema“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Donatas Večerskis.

Tarybai patvirtinus Kauno savižudybių prevencijos modelį, nuo šiol bus laikomasi „atvejo vadybos“ principo. Tai reiškia, jog už konkretų žmogų bus atsakingas konkretus žmogus, kuris turės užtikrinti, kad žmogus nepasimes ir neliks be pagalbos.

Taip pat bus atitinkamai paruošti „vartininkai“ t. y. žmonės, kurie pirmiausia susiduria su nusižudyti bandančiais žmonėmis ar su nusižudžiusiųjų aplinka.

Greitosios pagalbos personalas, policininkai ar priimamajame dirbantys žmonės taip pat žinos esminius žingsnius, kaip turi būti elgiamasi, kaip atpažinti rizikos zonoje esančius, kam turi būti perduodama informacija ir panašiai. Bus užtikrinta, kad žmogus pagalbą gautų savaitgaliais, ir švenčių dienomis.

Parengtos veiksmų matricos pritaikytos dviem žmonių grupėms: pilnamečiams ir nepilnamečiams, jose nurodoma, kaip turi būti pasiūloma pagalba, ką reikia daryti, jeigu asmuo atsisako tokios pagalbos ir pan.

„Kuriant šias matricas, Kaunas patirties sėmėsi iš kitų Lietuvos miestų (Kupiškio ir Vilniaus) bei užsienio šalių, todėl tikimės, jog į savo strategiją sudėję pačius geriausius pavyzdžius, per artimiausius trejus metus visi kartu pasieksime skaudžių netekčių skaičiaus mažėjimo, o pagalbos laukiantys, sulauks jos tinkamu metu ir profesionaliai“, – teigė D. Večerskis.

Tarp penkių didžiųjų Lietuvos miestų Kaunas yra antroje vietoje pagal savižudybių skaičių. Nuo 2010 metų Kauno mieste nusižudė 414 žmonių.

Kasmet Lietuvoje per metus nusižudo apie 1000 žmonių.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content