Kauno poliklinikų reorganizacijai – miesto tarybos pritarimas

Kauno medikų bendruomenės ir Savivaldybės atstovų pastangos gaivinti bei efektyvinti miesto poliklinikų valdymą ir veiklą sulaukė politikų palaikymo. Kauno miesto tarybos posėdyje pritarta reorganizuoti Kauno poliklinikas apjungiant jas į vieną bendrą viešąją įstaigą Kauno miesto polikliniką.

Beveik pusmetį poliklinikų veiklą analizavusi jungtinė darbo grupė priėjo išvados, kad optimaliausias būdas užtikrinti skaidresnį poliklinikų valdymą, didesnius atlyginimus medikų personalui ir kokybiškas bei prieinamas paslaugas pacientams – įstaigų administracinio aparato mažinimas ir nemedicininių paslaugų atsisakymas. Esą poliklinikos turi orientuotis į pagrindinę funkciją – gydymą, o ne rūpintis brangiai kainuojančiais ūkio darbais.

Išsamią studiją parengę darbo grupės nariai įsitikinę, kad atsisakius daugumos su medicina nesusijusių veiklų – ūkio darbų, informacinių technologijų ir turto, finansų bei personalo valdymo funkcijų – galima sutaupyti iki milijono eurų per metus. Tai leistų didinti atlyginimus medicininiam personalui ir tobulinti paslaugas pacientams, sykiu keliant miesto poliklinikų konkurencingumą prieš privačias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.

Nuspręsta, kad tarp visų galimų alternatyvų geriausias sprendimas reformai įgyvendinti – poliklinikų apjungimas į vieną juridinį vienetą.

„Šis klausimas svarstytas įvairiapusiškai, diskutuota su Sveikatos apsaugos ministerija, organizuoti susitikimai su pačiais poliklinikų vadovais, bendrauta ir su trijų poliklinikų darbuotojais. Kitų dviejų įstaigų kolektyvams naujoves pristatysime artimiausiu metu“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Asta Garmienė.

Didžioji dauguma antradienį posėdžiavusių Kauno miesto tarybos narių sutiko su siūlymu Kauno Centro, Kalniečių, Šančių ir Šilainių poliklinikas prijungti prie Dainavos poliklinikos, o pastarosios pavadinimą pakeisti į VšĮ Kauno miesto poliklinika.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content