„Iniciatyvos Kaunui“ laukia kultūros ir socialinių projektų

Stiprios nevyriausybinės organizacijos ir aktyvi miesto bendruomenė, šiuolaikiškos bei plačiai prieinamos socialinės paslaugos ir naujomis idėjomis praturtintos kultūrinės iniciatyvos. Tai pagrindiniai orientyrai projektams į paskutines tris programos „Iniciatyvos Kaunui“ sritis. Paraiškų priėmimas jau prasidėjo.

Kauno miesto savivaldybė pasiekė pusiaukelę, antrus metus iš eilės įdarbindama nevyriausybines organizacijas ir miesto bendruomenę teikiant gyventojams reikalingas viešąsias paslaugas. Programoje „Iniciatyvos Kaunui“ jau baigti paraiškų priėmimai Miesto įvaizdžio stiprinimo, Visuomenės sveikatos gerinimo, Aplinkosauginio švietimo ir Fizinio aktyvumo bei sporto plėtojimo srityse.

Vis dėlto originalių ir naudingų sumanymų turintys kauniečiai dar turi užtektinai erdvės pasireikšti per artimiausias kelias savaites. Tereikia surasti patikimus partnerius ir savo idėjas juodu ant balto perkelti į projektus su konkrečiai aprašytais tikslais, apskaičiuotu biudžetu ir kitais būtinais atributais.

Šiuo metu laukiama paraiškų trijose srityse: Socialinių paslaugų plėtros, NVO ir miesto bendruomenės įgalinimo bei Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo. Pastarosios srities pristatymas potencialiems pareiškėjams vyks vasario 13 d., 15 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje.

„Šių metų programa „Iniciatyvos Kaunui“ padarė akivaizdų progresą. Iš pareiškėjų laukiama nepaviršutiniškų projektų su tiksliai įvardintais ir argumentuotais tikslais. Skatiname partnerystę tarp atskirų organizacijų. Taip pat siūlome atsigręžti į Kauno partnerius – užsienio šalių miestus“, – priminė programos iniciatorė, Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Vicemerė atkreipė pareiškėjų dėmesį, kad projektai turėtų derėti su Kauno strategija. Miesto lūkesčiai, reikalingos veiklos ir objektyvūs vertinimo kriterijai nurodyti kiekvieno iš prioritetų dokumentuose. Itin laukiamos iniciatyvos savanorystei skatinti, naujoms socialinėms paslaugoms kurti ir darbui su esamais bei būsimais globėjais.

Tuo metu Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo srityje ypač laukiama projektų su veiklomis, skirtomis pasiruošti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui.

„Kol valstybiniu lygiu dar nenuspręsta, ką konkrečiai daryti su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių programa, Kaunas tam rengiasi iš anksto ir kviečia aktyviai prisidėti visuomenę. Kauniečiams netrūksta originalių idėjų, tad kiekviena iš jų yra labai laukiama. Taigi kviečiame teikti projektus. Kitas labai svarbus prioritetas – profesionaliojo meno ir bendrai kultūros prieinamumo visuomenei didinimas“, – kalbėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Jis ragino kauniečius aktyviau veikti kuriant naujas kultūros paslaugas ir produktus įtraukiant miesto bendruomenę. Šios kryptys atliepia šią savaitę miesto tarybos naujai patvirtintą Kauno kultūros strategiją. Be to, tai svarbu kalbant apie Kauno siekį 2022-aisiais pelnyti Europos kultūros sostinės vardą. Visa informacija apie programą „Iniciatyvos Kaunui“ skelbiama internete adresu iniciatyvos.kaunas.lt Iškilus papildomiems klausimams, savivaldybės specialistai operatyviai į juos atsakys el. paštu [email protected]

 

Kvietimai teikti paraiškas trijose srityse.

Socialinių paslaugų plėtra (iki vasario 20 d.):

  • Naujų socialinių paslaugų Kauno mesto gyventojams kūrimas, panaudojant socialines inovacijas
  • Naujų socialinių paslaugų neįgaliems vaikams ir suaugusiems asmenims ir jų šeimoms kūrimas
  • Naujų socialinių paslaugų senyvo amžiaus asmenims kūrimas
  • Suaugusių asmenų socialinė ir darbinė reabilitacija, emocinė pagalba šiems asmenims

NVO ir miesto bendruomenės įgalinimas (iki vasario 20 d.):

  • Nevyriausybinių organizacijų gebėjimų ir darbuotojų kompetencijų stiprinimas, organizacinė parama, partnerystės ir tinklaveikos skatinimas
  • Miesto bendruomenės, ypač jaunimo, savanorystės ir socialinio verslumo skatinimas

Bendrosios gyventojų kultūros ugdymas (iki vasario 28 d.):

  • Etnotradicijų tęstinumas ir daugiakultūrio dialogo stiprinimas
  • Profesionaliojo meno ir kultūros prieinamumo visuomenei didinimas
  • Naujų kultūros paslaugų ir produktų sukūrimas, įtraukiant miesto bendruomenę
  • Kultūrinės įtraukties rengiantis paminėti Lietuvos valstybės šimtmetį (2018 m.) skatinimas

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content