Pavadinimą naujajam Kauno koncertų centrui rinks miestiečiai

Aukščiausių standartų koncertinė erdvė Kaune nebėra tolima vizija. Toks objektas iškils vaizdingoje Nemuno krantinės atkarpoje H. ir O. Minkovskių gatvėje greta Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto. Kauniečiai gali nuspręsti, kaip vadinsis būsima profesionali akustinė erdvė.

Kaune planuojamo koncertų centro pavadinimo konkursas jau paskelbtas internete: koncertucentras.kaunas.lt. Juo siekiama įamžinti vieną iš istorinių lietuvių muzikos kūrėjų. Tačiau savo argumentuotus pasiūlymus gali teikti ir visi svetainės lankytojai. Dažniausiai pasikartojantys ir aiškiai pagrįsti internautų siūlymai taip pat bus įtraukti į apklausos sąrašą ir pateikti balsavimui.

Šiuo metu pateikiami šie galimi iškilių menininkų vardai: M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, J. Gruodžio, A. Kačanausko, V. Kuprevičiaus, J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos bei K. ir M. Petrauskų. Tai garsiausi Lietuvos kompozitoriai, dainininkai, chorvedžiai, dirigentai, pedagogai ir kitaip ryškius pėdsakus muzikos istorijoje palikę kultūros veikėjai.

„Lygios gatvės ir tvarkomi pastatų fasadai yra tiesiog būtina miesto higiena. Atėjo laikas galvoti, kur miestas eis, kai apsikuopimo etapas bus baigtas. Priežastis, kodėl pasirinkau mero darbą, buvo noras, kad Kaunas virstų moderniu miestu. Esu tikras, kad lygiai to paties nori ir daugelis kauniečių. Kiekvienas save gerbiantis Europos miestas turi kokybišką koncertinę erdvę. Žinoma, apgriuvusiam ir apleistam miestui toks objektas būtų prabanga. Bet sunkius laikus už nugaros paliekantis Kaunas artėja prie momento, kuomet jam tai taps būtinybe“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Koncertų centro vieta konkurso metu išrinkta prieš kelis metus. Šįmet planuojama skelbti tarptautinį architektūrinį konkursą, kurio metu paaiškės, kaip naujasis objektas atrodys ir kokiais akcentais papildys miesto architektūrinį veidą. Balsavimas dėl koncertų centro pavadinimo vyks artimiausias 3 savaites.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content