Kaunas ieško, kas vadovaus pagrindiniam miesto muziejui

Kauno miesto savivaldybė pradeda naujojo Kauno miesto muziejaus direktoriaus paieškas. Konkursą laimėsiančiam kandidatui teks padirbėti iš peties – norima, kad ši įstaiga ilgainiui taptų lyderiaujančiu šalies muziejumi.

„Būsimo miesto muziejaus vadovo laukia tikrai dideli iššūkiai, ypač kalbant apie miestiečiams prieš metus duris plačiai atvėrusios Kauno rotušės erdvių išnaudojimą ir pritaikymą šiuolaikiškai ir įdomiai pasakojant miesto istoriją“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Naujojo direktoriaus laukiantys iššūkiai – muziejaus vizijos sukūrimas, muziejaus erdvių panaudojimo strategija, muziejaus programų krypčių permąstymas siekiant, kad ši įstaiga taptų lyderiaujančiu Lietuvos muziejumi.

„Naujasis vadovas turės suformuoti naują muziejaus viziją, kuri paskatins šiuolaikiškas miesto istorijos interpretacijas, aktyvų muziejaus dalyvavimą aktualiame miesto gyvenime. Vizijoje muziejus turės būti įtvirtintas kaip atvira, demokratinė diskusijų ir eksperimentų erdvė, skatinanti aktualių miesto problemų vertinimą miesto praeities, dabarties ir ateities kontekste. Kauno miesto muziejus turi virsti reikšminga miesto viešąja erdve, skatinančia diskusijas ir inicijuojančia pokyčius“, – pasakojo S. Kairys.

Kauno miesto muziejus turėtų į savo strateginę veiklą įtraukti vietos bendruomenes, kurti įtraukias parodas, edukacines programas ir kitus auditorijų plėtros renginius. Naujas vadovas turės paskatinti muziejų parodiniais, tyrimų ir edukaciniais projektais išeiti už muziejaus ribų ir formuoti muziejaus kaip aktyvaus, demokratiško ir patikimo miesto bendruomenių partnerio įvaizdį.

Šiuo metu skelbiama atranka, iki konkurso būdu bus išrinktas naujasis vadovas. Į atranką turėtų pretenduoti kandidatai, turintys patirties kultūros, istorijos projektų ar įmonių vadybos srityse. Kandidatai turėtų būti įgiję aukštąjį išsilavinimą humanitarinių, socialinių mokslų arba meno srityse. Norintys pretenduoti į šias pareigas kviečiami savo gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu [email protected]

Šiuo metu muziejui vadovaujanti Rita Garbaravičienė šią savaitę parašė prašymą nuo kovo 31 dienos ją atleisti iš užimamų pareigų. Kauno miesto muziejų sudaro Rotušės, Kauno pilies, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos, J. Gruodžio memorialinis ir Lietuvių tautinės muzikos istorijos padaliniai. Bendras patalpų plotas siekia 4300 kv. m. Iš viso muziejuje dirba 60 žmonių.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content