Kaunas atrado vaistą nuo dešimtmečius kankinusios ligos

Aptrupėję Laisvės alėjos ir Senamiesčio pastatų fasadai ir byrantis tinkas pastaruosius dvidešimt metų buvo liūdna Kauno realybė. Nuo praėjusių metų Kaunas pradėjo taikyti modelį, kuomet savo pastatus tvarkantys jų savininkai sulaukia ženklios miesto pagalbos.

2016 metais specialiai programai iš miesto biudžeto skirta 400 tūkst. eurų. Miesto parama šįmet pasinaudojo 17 kultūros paveldo statusą turinčių statinių pastatų savininkų.

Piktnaudžiauti neleidžiama

Atnaujinti pastato išorę siekiančių pastatų savininkų pateiktos paraiškos visų pirma atidžiai peržiūrimos. Finansuojama 50 procentų numatytų darbų vertės, o tiksli paramos suma suskaičiuojama pagal pastato plotą. Iš viso šiemet pasirašytos 22 sutartys, didžiąją dalį sudarė finansinė parama pastatų fasadų remontui. Taip pat finansuotas Kauno arkikatedros bazilikos vargonų atnaujinimas ir keletas projektavimo darbų.

„Prieš keletą metų norint aprodyti svečiui miesto centrą, tekdavo raudonuoti. Pradėjome taikyti labai paprastą botago ir meduolio principą. Jeigu tvarkaisi – mes padedame, jei nesitvarkai – paimam botagą. Kitais metais programos, kurios rezultatai labai aiškiai matosi, finansavimą bent jau padvigubinsime“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Surengė ekskursiją

Šį ketvirtadienį surengtos trumpos ekskursijos metu žiniasklaidos atstovai savo akimis galėjo įsitikinti neatpažįstamai pasikeitusiu Laisvės alėjos veidu. Šiuo metu atnaujinamoje alėjos dalyje tarp soboro ir A. Mickevičiaus gatvės miesto parama pasinaudojo penkių pastatų savininkai.

„Galime tik padėkoti ir pasidžiaugti, kad miestas bunda, ir mes turėjome galimybę prisidėti prie to. Džiugu, kuomet miestas eina koja kojon su verslu“, – spaudos konferencijoje kalbėjo parama pasinaudojęs dviejų rekonstruotų Laisvės alėjos pastatų valdytojas Andrius Bagdonas.

„Savivaldybė tikrai negali sutvarkyti visų privačių objektų, tačiau gali inspiruoti tam tikrus veiksmus. Tiek pastolių Kauno centre turbūt dar niekada nebuvo. Paveldotvarkos programa domisi ir kitos šalies savivaldybės. Rastas inovatyvus sprendimas, kurio pagalba savivaldybė bendradarbiaudama su privačių objektų savininkais Kauną daro šviesesnį ir gražesnį“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

„Kaunas išties turtingas savo kultūros paveldu. Tai ištekliai, kurių dirbtinai nesukursi, autentika visuomet turėsianti vertę. Tikimės, jog kitąmet programa dar labiau įsibėgės ir turėsime puikius rezultatus“,  – pabrėžė S. Rimas.
Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content