Kaunas – pirmas pasaulyje: pristatyta analogų neturinti viešojo transporto programėlė

Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai, ketvirtadienį Kaune pristatyta analogų pasaulyje neturinti mobilioji aplikacija, kuri išsprendžia didžiulę viešuoju transportu keliaujančių aklųjų ir silpnaregių problemą.

„KVT Balsas“ – tai pirmasis pasaulyje regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtas inovatyvus sprendimas, realiu laiku teikiantis garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą.

„Turint regėjimo negalią sudėtinga žinoti, koks transportas atvyksta. Ieškodami, kaip išspręsti šią problemą, svarstėme keli variantus. Galiausiai apsistojome ties sprendimu sukurti programinę bei techninę įrangą, kuri leistų identifikuoti realiu laiku atvykstantį autobusą ir pateikti informaciją apie jį. Tokia programėlė yra pirma pasaulyje“, – tvirtino idėjos autorius, UAB „Kauno autobusai“ IT skyriaus vadovas Paulius Lengvenis.

Nuo šiol visi keleiviai, atvykę į viešojo transporto stotelę, net užsimerkę galės sužinoti atvykstančios transporto priemonės maršrutą ir kryptį. Tereikės turėti išmanųjį telefoną ir nemokamai atsisiuntus pasileisti programėlę „KVT Balsas“, kurią galima rasti „Google Play“ parduotuvėje.

Programėlės principas paprastas – visose Kauno viešojo transporto priemonėse yra įmontuotos aktyvios žymos (angl. beacon), kurios „bluetooth“ ryšiu siunčia informaciją tiek į vartotojo telefoną, tiek į autobusų stoteles. Iš viso planuojama šias žymas įmontuoti į 50 stotelių.

Pastarąjį mėnesį programėlę testavo ir pateikdami pastabas ją tobulino Kauno aklųjų ir silpnaregių centro atstovai.

„Aš pats esu silpnaregis. Dienos metu dar galiu įžiūrėti, bet prieblandoje jau ieškau pagalbos, kad kas nors man padėtų. Dabar mano pagalbininku bus ši programėlė, kuri pasako, koks autobusas ar troleibusas atvažiuoja ir už kiek laiko. Aklas žmogus ne taip kaip regintis – negali stovėti ir naršyti telefone. Jis turi ruoštis, kadangi nežino kada autobusas atvažiuos, o tai gali nuspėti tik pagal garsą. Todėl tas programėlės perspėjimas, jog transportas atvyks už mažiau nei minutės yra labai naudingas“, – pasakojo programėlę testavęs Saulius Kavaliauskas.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog tokia inovacija pasirodė būtent Kaune. Tai didžiulis kasdienybės palengvinimas žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Tačiau ši programėlė naudinga ne jiems ,bet ir bet kuriam viešojo transporto keleiviui, nes informaciją galima gauti čia ir dabar. Programuotojai minėjo, kad programėlės naudotojai galės pasirinkti ir kitą kalbą, todėl ji pasitarnaus ir miesto svečiams ar Kaune gyvenantiems užsieniečiams“, – kalbėjo naujai išrinkta Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė.

Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo praėjo maždaug pusė metų. Programėlė bus toliau vystoma, plečiant jos funkcionalumą. UAB „Kauno autobusai“ lauks keleivių atsiliepimų ir pasiūlymų. Silpnaregių ir aklųjų bendruomenė Kaune vienija daugiau nei 700 miestiečių. Dar daugiau jų gali būti nepriklausančių Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content