Duobėtą žvyrkelį išmainė į asfaltuotą gatvę

Kauno pakraštyje esančių Romainių naujakurių kasdienes keliones duobėtu žvyrkeliu pakeitė malonus pasivažinėjimas asfaltuota gatve. Pokyčius Kaimelės gatvėje inicijavo vietiniai gyventojai. Jie pasinaudojo Kauno miesto siūloma galimybe ir finansiškai prisidėję prie darbų, asfaltuota gatve naudojasi jau šiandien.

„Pasvėrėme, kas apsimoka labiau – gyventi dulkių apsuptyje ir remontuoti automobilius ar susimesti po kelis šimtus eurų ir turėti gražią gatvę“, – pasakojo Kaimelės gatvės atnaujinimą inicijavęs Tomas Taučius.

Tarnaus visiems

981 metrų ilgio ir 6 metrų pločio Kaimelės gatvės išasfaltavimas atsiėjo 125 tūkstančius eurų. 50 tūkst. eurų surinko patys gyventojai – kitą dalį skyrė miesto savivaldybė. Paprastai miestas skiria iki 50 proc. sąmatos vertės, bet šiuo konkrečiu atveju Kaimelės gatvė nėra nuošali, jungia kitas svarbias rajono gatves (Liucijanavos ir Romainių), todėl paramos dalis buvo padidinta. Prieš mėnesį prasidėjusius darbus kelininkai užbaigė praėjusios savaitės pabaigoje.

„Iš 80 gyventojų ir greta gatvės įsikūrusių verslininkų buvo vos keli procentai, kurie pinigų nedavė. Tikrai noriu padėkoti visiems kaimynams ir bendruomenei prisidėjusiems prie to, jog gatvė bus išasfaltuota“, – sakė T. Taučius.

„Kepti karveliai patys į burną nelekia. Reikia tik truputėlį noro ir viskas įmanoma, juolab, kad prieš keletą dešimtmečių gatves asfaltuodavomės patys. Tikiuosi, Kaimelės gatvės pavyzdys užkrės noru ir kitus kauniečius. Turime visi įnešti savo indėlį, jeigu norime gyventi gražiame mieste“, – teigė daugiau nei 50 metų Romainiuose gyvenanti Rūta Ribokienė.

Aktyvi bendruomenė

„Viskas priklauso nuo gyventojų požiūrio. Pastebėjau, jog yra du žmonių tipai: tie kurie laukia, kol kažkas už juos padarys, ir žmonės, kurie patys inicijuoja pokyčius. Kol rinkau parašus, nuolat susidurdavau su gyventojų argumentu, kodėl mes iš savo lėšų turime tą daryti, juk esame mokesčių mokėtojai. Mano atsakymas visuomet būdavo labai paprastas – žinojote, kur perkate būstą ir už tai atitinkamai sumokėjote. Be to, būsto vertei įtakos turi, kur šis stovi – ar prie žvyrkelio, ar prie asfaltuotos gatvės “, – pasakojo T. Taučius.

„Į Romainius atsikėlėme gyventi prieš keletą metų. Žinojome apie aktyvią vietos bendruomenę, todėl kaimynui pasiūlius „susimesti“ ant gatvės asfaltavimo nedelsėme. Paaukoti keli šimtai eurų yra niekis palyginus su komfortu, kurį gausime. Tuo pačiu tai gera investicija – automatiškai pakils būsto vertė“, – sakė romainiškis Almantas Marculanas.

Daugėja panašių atvejų

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis patvirtino, jog Kaimelės gatvės atvejis ne vienintelis. Tiek verslininkai, tiek ir gyventojai vis dažniau kreipiasi dėl paramos gatvių sutvarkymui.

“Ateities plente, Šaldytuvų, Skalvių gatvėse vyksta analogiški bendradarbiavimo modeliai. Pernai šiuo modeliu pasinaudojo kitos Romainiuose esančios J. Semaškos gatvės gyventojai“, – teigė A. Pakalniškis.

„Už gatvių tvarkymą yra atsakingas visų pirma miestas. Aišku natūralu, kad pirmiausiai tvarkomos pagrindinės miesto ir atskirų mikrorajonų gatvės. Jei nuošalesnėse gatvėse gyvenantys kauniečiai nenori laukti, visuomet gali pasinaudoti šiuo sprendimu ir asfaltuotą gatvę turėti iškart“, – aiškino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Dėl bendradarbiavimo naudojant šį modelį kauniečiai gali kreiptis į Miesto tvarkymo skyriaus specialistus el. paštu [email protected]

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content