Kaunas centralizuoja dar 25 įstaigų buhalteriją

Kauno miesto savivaldybė nuo kitų metų pavasario buhalterinės apskaitos funkciją iš jai  priklausančių 25-ių sporto, kultūros, socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros įstaigų perkels į specializuotą įstaigą. Šis žingsnis leis ne tik taupyti įstaigų lėšas, bet ir užtikrins didesnį skaidrumą.

 Šių metų pradžioje savo veiklą pradėjusi įstaiga „Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ iki šiol rūpinosi miestui priklausančių sporto mokyklų apskaita. Nuo kitų metų  balandžio 1 dienos ši įstaiga rūpinsis ir kultūros, socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros įstaigų buhalterija.

„Šiuolaikiškas apskaitos vedimas, paprasčiau ir greičiau atliekami procesai ir dėl perėjimo prie vieningos apskaitos programos sumažėję kaštai – esminiai argumentai, kodėl mes centralizuojame biudžetinių įstaigų buhalterijas“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

„Vieninga sistema  leis didinti ir įstaigų finansinį skaidrumą, bus daug lengviau sekti, ar įstaiga laikosi visų teisės aktų reikalavimų, ar nėra pažeidinėjami įstatymai“, – teigė Kauno savivaldybės Ekonomikos ir finansų komitetų pirmininkė Edita Plūkienė.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Kauno biudžetinių įstaigų buhalteriai ir savivaldybės apskaitininkai dalyvauja intensyviuose mokymuose. Visi su savivaldybe susijusių įstaigų buhalteriai nuo kitų metų pradžios pradės dirbti su viena buhalterinės apskaitos programa. Iki šiol specialistai dirbo su 7 skirtingomis programomis, o jų atsisakymas Kaunui kasmet leis sutaupyti po 0,5 mln. eurų.

„Pirmas veiksmas, kurį padarėme – nupirkome šiuolaikinę buhalterinę programą. Ja jau kuris laikas mokome dirbti buhalterius ir po truputį pradedame kelti kitų įstaigų buhalterijas į vieną vietą“, –  aiškino G. Petrauskas.

Šie pokyčiai palies iš viso 25 savivaldybės kultūros, socialinių paslaugų, sporto ir sveikatos priežiūros įstaigas.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content