Visuomenei pristatytos „Mokslo salos“ vizijos

Šį antradienį trečiajame „Žalgirio“ arenos aukšte atidaryta Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro architektūriniam konkursui pateiktų darbų paroda. Ją visi norintys nemokamai galės aplankyti iki rugsėjo 27 dienos.

Kauno miesto savivaldybės kartu su Didžiosios Britanijos kompanijos „Malcolm Reading Consultants“ paskelbtam tarptautiniam mokslo populiarinimo centro architektūrinių idėjų konkursui pasiūlymus pateikė net 145 architektai bei architektų biurai iš viso pasaulio.

„Lietuva ir Kaunas sulaukė pirmo tokio didelio masto tarptautinio architektūrinio idėjų konkurso. Į Kauną atkeliavo darbai iš egzotiškiausių kraštų, kurie puikiai valdo architektūrą. Vertinančiai komisijai bus rimtas iššūkis išrinkti tris geriausius darbus, su kuriais vėliau bus vedamos derybos. Planuojame, kad lapkritį mes jau turėsime nugalėtoją“, – teigė architektas, vienas iš vertinimo komisijos narių Jonas Audėjaitis.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės, inovacijų kultūrą reikia kurti žingsnis po žingsnio: „Sukurti mokslo populiarinimo centrą Kaune yra tikras iššūkis ir pasaulio architektų bendruomenė jį priėmė. Šio centro reikia visai Lietuvai, visuomenės išprusimui, naujajai kartai.“

Projektuotojams iškelta užduotis pademonstruoti, kaip naujasis centras įsilieja į Kauno architektūrinį kontekstą. Eksponuojamuose planšetuose pavaizduota tiek statinio išorė, tiek ir vidus.

„Planšetai lankytojams turėtų papasakoti istoriją ir perteikti pagrindines projekto idėjas arba, kitaip sakant, parodyti bendrą salos išvystymo planą“, – pabrėžė J. Audėjaitis.

Planuojama, jog mokslo centras užims 9 tūkst. kv. m. plotą. Pastato aukštis negalės viršyti 25 metrų aukščio. Mokslo pramogų erdvėje bus galima susipažinti su naujausiomis inovacijomis. Jos padės vaikams ir suaugusiems plėsti žinių ratą ir tobulėti. Pasaulinė praktika rodo, kad tokie centrai yra geriausia mokslo populiarinimo priemonė.

Rugsėjo 28-29 dienomis vyksiančiame tarptautinės vertinimo komisijos posėdyje bus išrinkti trys nugalėtojai, o iki lapkričio mėnesio pabaigos planuojama nuspręsti, kuris projektas bus įgyvendintas Nemuno saloje. Preliminari projekto sąmata siekia 23 mln. eurų. Planuojama, kad „Mokslo sala“ duris atvers 2018 metais. Visas konkursui pateiktas architektų idėjas galite išvysti oficialiame : Kauno miesto savivaldybės „Facebook“ puslapyje:  https://www.facebook.com/kaunosavivaldybe

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content