Paaiškėjo konkurso „Kauno akcentai“ nugalėtojai

Iš 77 konkursui „Kauno akcentai“ pateiktų idėjų nepriklausoma komisija išrinko dešimt geriausių. Artimiausiu metu vyks susitikimai su prizines vietas užėmusiais menininkais, po kurių paaiškės, kurie darbai centrinę miesto dalį papuoš pirmieji.

Skulptūrų ir meninių akcentų idėjų konkurse centrinė miesto dalis buvo suskirstyta į 10 zonų – nuo Ramybės parko iki Santakos parko. Komisijos vertinimu, antroje ir devintoje zonose prizinių vietų vertų darbų neatsirado.

Pirmos zonos geriausiu darbu pripažinta Naglio Ryčio Baltušniko idėja „Mačiūno aikštė“. Trečioje zonoje nugalėtoju pripažintas Tado Vosyliaus darbas „Valtis“. Beje, būtent trečioji zona pasižymėjo dėmesio vertų idėjų gausa, todėl komisija siūlo įgyvendinti ir antrąją bei trečiąją vietas užėmusias idėjas (Dominyko Vakrino idėją „Funikulierius“ ir VšĮ „Inovatyvūs kūrybiniai projektai“ darbą   „Žvaigždžių sėjikas“).

Ketvirtoje zonoje išsiskyrė T. Vosyliaus  kūrinys „Palik žinutę Kaunui“, penktoje – Karolio Nekrošiaus „Transition“, šeštoje – T. Vosyliaus „Šulinys“. Septintoje zonoje, apimančioje Kauno pilies prieigas, geriausiu pripažintas K. Nekrošiaus kūrinys „Apsupta vandens“, aštuntoje – Luko Naručio „Nemuno uogos“. Paskutinėje, palei Neries upės pakrantę iki senojo Vilijampolės tilto besidriekiančioje zonoje laimėjo Vikos ir Linos Pranaityčių duetas ir jų pasiūlyta idėja „Sanctum“.  Geriausių idėjų, atskirose zonose užėmusių pirmąsias vietas, autoriams atiteks 1 tūkst. eurų piniginės premijos.

Komisijoje dirbusiai Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentei, menotyrininkei Vaidai Almonaitytei-Navickienei autorių pasiūlyti darbai paliko įvairialypį įspūdį.

„Konkurso mintis leisti pasireikšti visiems kūrybiškiems žmonėms yra labai pozityvi. Tačiau dalis pretendavusių autorių nuo senų darbų nupūtė dulkes ir ieškojo vietos, kur juos galėtų įgyvendinti. Pasenusi meninė kalba ir stilistika,  konceptualumo stoka bei dermės su vieta ir aplinka nebuvimas – pagrindinės darbų silpnybės. Su nugalėtojų darbais buvo visiškai atvirkščiai – jie maksimaliai atitiko konkurso keltus uždavinius. Dauguma jų interaktyvūs, kviečiantys komunikuoti, miestui suteiksiantys daugiau judesio. Tokių meninių akcentų dėka viešosios erdvės sustiprės kaip bendravimo platformos “, – teigė V. A. Navickienė.

Pasak architekto, Kauno miesto tarybos nario Jono Audėjaičio, menininkai ir tiesiog kūrybiški kauniečiai savo aktyvumu įrodė pritariantys mieste vykstančioms pozityvioms permainoms.

„Labai svarbu, kad miestas įgautų įdomaus ir aktualaus turinio. Visi matome, kaip tvarkomos gatvės, fasadai ir kiti dalykai. Įgyvendintos kauniečių idėjos pagyvins jau užbaigtas tvarkyti viešąsias erdves“, – pabrėžė J. Audėjaitis.

„Kauno akcentai galėtų generuoti puikias istorijas. Pavyzdžiui, J. Mačiūno aikštės idėja yra labai įdomi. Tinkamai ją pristačius, ji taptų puikiu turistų traukos centru. Iš kiekvienos idėjos galima sukurti dideles istorijas ir jomis sudominti žmones“,- pabrėžė vertinimo komisijos narys, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkas Andrius Kasparavičius.

„Artimiausiu metu su darbų autoriais ir specialistais bus svarstomos darbų įgyvendinimo galimybės. Nagrinėsime darbų sąmatas, ilgaamžiškumą, saugumą ir t.t. Sieksime, jog dalis idėjų būtų realizuotos dar šiemet“, – pabrėžė J. Audėjaitis.

Visus komisijos įvertintus darbus galima rasti konkurso interneto svetainėje http://akcentai.kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content