Kauniečiai surėmė pečius dėl Teatro fabriko įkūrimo

Kaune veikiančių teatrų vadovai, Kauno regiono savivaldybių merai bei universitetų atstovai antradienį pasirašė kreipimąsi į šalies premjerą ir kultūros ministrą dėl jauniesiems menininkams skirtos erdvės – Teatro fabriko – kūrimo.

„Kultūros lauke esančios problemos mus verčia jungtis bendram rūpesčiui. Šiandien, kai visuose universitetuose Kaune įteikiami diplomai, mes galvojame, kaip tas jaunas žmogus, kuris gauna išsilavinimą ir turėtų likti Kaune su savo kūrybine pajėga, kad jis save realizuotų – kur jam dėtis? Susibūrę kaip niekad vieningai Kaune esantys profesionalaus kultūros lauko vadovai, mes priėmėme sprendimą, kad reikia veikti išvien ir turime troškimą ir viltį sulaikyti talentinguosius jaunus žmones Kaune, sudarant jiems erdvę kūrybinei raiškai“ – kalbėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas.

Kreipimesi į centrinę šalies valdžią akcentuojama, jog Nacionalinio Kauno dramos teatro teritorijoje Teatro fabrikui numatyti du pastatai, kuriuose numatoma 300 vietų salė, taip pat – repeticijų salės. Preliminariais skaičiavimais, iš viso projekto vertė galėtų siekti apie 10 mln. eurų. Pirmajame etape  jaunųjų menininkų erdvei tikimasi gauti 5 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Užsitikrinus finansavimą, darbus būtų galima pradėti kitų metų pradžioje, o 2018 metų pabaigoje naujojoje erdvėje jau galėtų įsikurti jaunieji menininkai.

Ant kreipimosi į centrinę šalies valdžią nugulė Kauno miesto ir rajono, Jonavos rajono savivaldybių merų, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos universitetų, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto vadovų, Kauno valstybinės filharmonijos, Kauno valstybinio lėlių teatro, Kauno valstybinio muzikinio teatro, Nacionalinio Kauno dramos teatro ir „Auros“ vadovų parašai.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

eoIMG_8259_160621160621

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content