Susitikime su kauniečiais tarsis dėl Kauko laiptų ateities

Unikalios miesto erdvės – Kauko laiptų ir viršutinėje terasoje esančio baseino – laukia esminiai pokyčiai. Rengiantis kitų metų pradžioje prasidėsiantiems darbams, kauniečiai kviečiami į viešą diskusiją, kaip būtų galima sutvarkyti šią išskirtinę vietą.

„Visuomenei norime suteikti daugiau informacijos apie Kauno tarpukario perlą, kuris eilę metų buvo apleistas. Taip pat siekiame iš gyventojų išgirstas refleksijas ir nuomones panaudoti atnaujinant Kauko alėjos infrastruktūrą“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Kviečia į diskusiją

Susitikimas su vietos bendruomene ir visais suinteresuotais miestiečiais vyks kitą antradienį, birželio 21 dieną, 18 valandą kavinėje „Kaukita“. Susitikime urbanistai pristatys ir apibendrins iki šiol su bendruomene vykusias diskusijas, o Kauno savivaldybės atstovai susirinkusiems pristatys technines ir paveldosaugines vietos galimybes.

„Prieš keletą metų susitikę su Žaliakalnio bendruomene ir besidominčiais Kauko alėjos ateitimi kauniečiais išklausėme jų pastabas ir pasiūlymus, juos užfiksavome“, – teigė urbanistas Martynas Marozas.

„Daug išsakytų idėjų iš tiesų yra racionalios ir logiškos, bet svarbiausia neperkrauti šios vietos funkcijų ir formų gausa išsaugant vietos charakterį ir neužkertant kelio įvairioms iniciatyvoms ateityje“, – savo kolegai antrino urbanistas Vytautas Buinevičius.

Siūlė idėjas

Pastarąsias savaites Kauno savivaldybės internetinėje svetainėje kauniečiai buvo kviečiami siūlyti idėjas, kaip būtų galima sutvarkyti išskirtinę vietą. Dalis miestiečių akcentavo Kauko laiptų ir baseino apšvietimo svarbą. Dar viena idėja – nudažyti laiptų turėklus ir ant jų įkurdinti metalines skulptūrėles.

Anot kauniečių, Kauko alėjos erdvėse galėtų vykti jaunimo kadaise pradėtas festivalis „Be stogo“, įvairūs koncertai, kultūriniai renginiai, rankdarbių prekyba ir panašios veiklos. Kauniečiai taip pat pageidauja palikti kiek įmanoma daugiau autentikos, atkreipiant dėmesį į laiptus supančia augaliją, jos puoselėjimą.

„Ši vieta man asmeniškai labai artima. Atnaujinus Kauko alėjos mažąją architektūrą, viešoji erdvė galėtų tapti puikia pasivaikščiojimų ar renginių vieta, kurią pamils ne tik Žaliakalnio gyventojai, bet ir visi kauniečiai“, – Kauno mero patarėjas prof. Dainius Pavalkis.

D. Pavalkio teigimu, kauniečiai aktyvūs ir sąmoningi, todėl jų įžvalgos bei idėjos dėl istorinės vietos ypatingai vertingos. 1936 metais pastatyti inžinieriaus Felikso Vizbaro suplanuoti Kauko laiptai sujungė du miesto rajonus – Žaliakalnį su Naujamiesčiu. O trijų dalių baseinas su fontanu, kurio vandens srovė galėjo pakilti net iki 6 metrų aukščio buvo viena žinomiausių Kauno rekreacijos vietų.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content